Hlavní obsah
Automobily a vozidla

Čtyři kola k pronajmutí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Žabža https://pixabay.com
7. 2. 16:39

Kdyby všichni lidičky z Prahy naskočili do svých aut, bylo by hlavní město nejspíš neprůjezdné.

Článek

Pronájem auta je doménou zejména velkých měst, kde vlastnit auto je buď splněnou touhou nebo bláhovostí. Vezměte si takovou Prahu. Kdyby všichni lidičky z Prahy naskočili do svých aut, bylo by hlavní město nejspíš neprůjezdné. Své o tom ví řidiči, kteří den co den stojí v zácpách ve snaze dostat se do práce a zpět. Většina lidí si v Praze vystačí s hromadnou dopravou, případně s taxíkem. Vzít to metrem tam a tramvají zase zpátky je v mnoha ohledech rychlejší a úspornější, tak proč by vám měla auto v garáži napadat koroze?

Mít či nemít auto?

Mít či nemít auto, toť otázka! Na kterou však lze v mnoha ohledech odpovědět. Auto využíváte každý den, 365 dní v roce? Pak se vyplatí vlastnit své auto.

Auto nevyužíváte každý den, jen občas, řekněme na víkendy, cesty po světě, svatby nebo služební cesty? Pak si auto pronajměte!

Výhody pronájmu

Je jasné, že milovníkům aut, kteří ke svému plechovému miláčkovi něžně promlouvají a řeší  každý nepatrný záchvěv motoru vymykající se kontrole, leští plechy a pomalu s autem i spí v garáži půjčovna vozidel nic neříká. Tito lidé své auto nechtějí pronajímat, nýbrž vlastnit! Ostatní však mohou z pronájmu těžit. Využít mohou dlouhodbý pronájem aut, stejně jako si vozidlo půjčit jen na krátkou dobu.  Každopádně je výhodou:

  1. časová a užitková flexibilita
  2. úspora za servis auta, který hradí půjčovna
  3. úspora za dálniční známku
  4. úspora za pojištění auta, vyřešení problému s trvalým místem pro vozidlo
  5. vyřešení jednorázových potřeb nastartovat své auto - svatby, výlety, doprava na letiště, doprava zaměstnanců na školení, služební cesta a podobně
  6. možnost vyzkoušení více typů vozidel
  7. možnost přistavení auta podle potřeb klienta
  8. odpadají starosti spojené s nákupem a prodejem vlastního auta
  9. půjčené auto je bez reklamy

Pronájem osobních vozů

Pronájem osobních vozů je nejčastějším požadavkem. Pronajatý osobní vůz využijete jen ve chvíli, kdy bude potřeba, a tak pronájmem ušetříte. Jednoduše vám odpadnou dny, kdy vaše auto stojí nepoužívané v garáži, ale vy za něj platíte pojistku, podobné je to i se servisem. Vezměte si situaci, kdy vyjedete opravdu jen párkrát do roka, přitom za rok vyhodíte neuvěřitelnou sumu za letní a zimní pneumatiky. Vozidlo z půjčovny je vždy správně obuté. Pronájem osobního vozidla využijete především k méně pravidelným příležitostem jako je služební cesta, svatba, výlet a podobně.

Pronájem dodávek

Pronájem dodávek využijete v případě, kdy potřebujete z místa A do místa B přepravit více osob. Třeba jste už od mala toužili po velké rodině nebo potřebujete přepravit své zaměstnance na školení. Přepravte je v pronajaté dodávce, která vždy poslouží účelu.

Doprava na letiště

Doprava na letiště, stejně jako půjčení auta s řidičem je možná. Jedete na dlouhou služební cestu a své auto na letišti nechcete nechávat? Pronajměte si auto s řidičem, který vás na letiště dopraví.

Pronájem - půjčení aut s řidičem

Půjčení auta s řidičem má své výhody i u příležitosti svateb a jiných oslav, kdy sami nemůžete usednout za volant.

Dlouhodobý pronájem

Dlouhodobý pronájem auta je většinou na pů roku, rok, případně dva roky, přičemž jej lze dále prodlužovat. V dlouhodobém pronájmu auta je dále možné kombinovat více vozidel. Je zajištěn kompletní servis půjčeného vozidla, pojištění (povinné i havarijní) a pneumatiky (včetně uskladnění). Nemusíte tudíž řešit žádné technické závady, garanční prohlídky, pojištění … Pokud se s vozem něco stane, jednoduše do autopůjčovny zavoláte. Další velkou výhodou je, že si většinou půjčujete úplně nový či zánovní vůz.

Sdílení

Sdílením automobilu více lidmi, kteří si jej vzájemně půjčují. Může být neoficiální, kdy se o auto dělí např. přátelé na základě dohodnutých pravidel. Existují ale i firmy nabízející sdílené automobily. Na webových stránkách firmy nabízejících sdílení se nejprve musíte zaregistrovat, následně podepsat smlouvu o využívání služby a složit vratnou kauci. Potom si už můžete objednat vybraný vůz klidně třeba na hodinu, na den či na celý týden. Většinou to jde jednoduše přes aplikaci v telefonu. Vůz je připraven na vybraném místě. Auto se odemyká pomocí čipové karty nebo telefonu a klíčky čekají na řidiče uvnitř.

I v případě, že auto nemáte, můžete řešit běžné životní situace jako výlet s rodinou, trip s kamarády, dopravu na letiště nebo třeba dopravení zaměstnanců na školení. Stačí, když si auto pronajmete. Možnost pronájmu vyřeší vaši aktuální potřebu usednout za volant.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz