Hlavní obsah
Bydlení

Boj s myšmi ve vaší domácnosti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Žabža
4. 2. 13:40

Myši jsou nepříjemnou přítěží v každé domácnosti, ale situace se může ještě zhoršit, pokud zůstanou bez kontroly a usídlí se ve vašem domě

Článek

Nejenže mohou způsobit značné škody na stěnách, nábytku a spotřebičích, ale mohou také přenášet nemoci na vás a vaši rodinu. Proto je důležité přijmout preventivní opatření a mít připravená kutilská řešení, abyste mohli účinně bojovat proti zamoření myší. V tomto článku se podíváme na různá dostupná kutilská řešení, která vám pomohou zbavit se myší ve vaší domácnosti.

Identifikace napadení myší

Jedním z prvních kroků k vyřešení problému s myší je určit, zda se skutečně jedná o zamoření. Mezi běžné příznaky napadení patří trus, stopy po hlodání na obalech potravin a nábytku, charakteristický pižmový zápach a samozřejmě pohled na skutečné myši. K zamoření dochází nejčastěji v domech se snadným přístupem myší, jako jsou mezery ve stěnách, unavená izolace proti povětrnostním vlivům a dvířka pro domácí zvířata. Pro zajištění přesné identifikace příznaků je důležité používat preventivní opatření, jako je pravidelná údržba a kontrola domu.

Náklady na kutilská řešení

Dobrou zprávou je, že pokud jde o kutilská řešení, bývají levnější než profesionální služby. To z nich činí atraktivní možnost pro ty, kteří mají omezený rozpočet, nebo pro ty, kteří chtějí problém s myší vyřešit rychle.

Přírodní prostředky proti napadení myší

Pokud se nechcete pouštět do používání pastí nebo návnad, existuje několik přírodních prostředků, které vám pomohou vyhnat myši z vašeho domova. Patří mezi ně rozsypání kávové sedliny, kajenského pepře nebo hořčičného prášku na místech, o kterých se domníváte, že mohou být pro myši atraktivní, protože tyto vůně nemají rády. Samozřejmě je důležité pravidelně kontrolovat, zda se myši v dané oblasti nezdržují.

Nástrahy na myši pro kutily

Oblíbeným kutilským řešením je použití pastí na chytání myší. Pasti jsou k dispozici v různých tvarech a velikostech, i když mezi nejoblíbenější typy patří pastičky na chytání myší, lepicí pasti a živé pasti. Ty lze účinně použít v menších oblastech uvnitř domu a mohou být nejlepší volbou, pokud nechcete používat návnady nebo jed.

Pasti pro kutily pro větší plochy

Pokud potřebujete chytit myši ve větších prostorách, jako je půda, sklep nebo garáž, můžete použít kombinaci pastí a návnad. K vylákání myší z jejich úkrytů a přiblížení se k pastem lze použít rozsypanou návnadu s potravinami (nejčastěji arašídovým máslem).

Mýdla, koření a další repelenty

Kromě přírodních prostředků existuje řada mýdel a koření, které můžete použít k prevenci a odrazení myší od vstupu do vašeho domu. Použití kombinace oleje z cedrového dřeva, hřebíčku, bobkového listu, stroužků česneku a sušených listů máty peprné v okolí míst vašeho domu, která pravděpodobně přitahují myši, může hlodavce odradit od vstupu dovnitř.

Použití zvukové technologie

Dalším oblíbeným kutilským řešením, jak odradit myši, je použití zvukové technologie. Myši mají neuvěřitelně citlivý sluch a často je snadno odradí určité typy zvuků nebo vibrací. Ultrazvukové generátory zvuku a solárně napájená pohybová a zvuková zařízení mohou myši účinně odradit.

Utěsnění vnitřních a vnějších stěn

Je důležité podniknout kroky k utěsnění všech mezer ve stěnách, aby se myši neměly jak dostat do vašeho domu. To se týká nejen vnějších stěn, ale také vnitřních stěn, ve kterých mohou být otvory nebo mezery pro instalatérské nebo elektroinstalační práce. Myši jsou neuvěřitelně malé a jsou schopny proniknout i malými mezerami, proto je důležité zajistit, abyste utěsnili co nejvíce možných míst vstupu.

Rozlišování mezi běžným a hloubkovým čištěním

Pokud jde o boj proti napadení myší ve vaší domácnosti, je důležité dbát na důkladnost. Proto je třeba rozlišovat mezi běžným a hloubkovým čištěním. Běžný úklid zahrnuje zajištění správného skladování potravin a pravidelnou dezinfekci všech povrchů. Hloubkový úklid vyžaduje větší pozornost a může zahrnovat vstup do těžko přístupných míst, jako jsou místa za spotřebiči a uvnitř skříní.

Tipy pro hloubkové čištění

Při hloubkovém úklidu je důležité mít pořádek. Před použitím chemických nebo přírodních prostředků se ujistěte, že je vše přemístěno a vysáto. Zvláštní pozornost věnujte škvírám a štěrbinám, které mohou být pro vysavač příliš těsné. Ujistěte se, že byly odstraněny všechny zdroje potravy, jako jsou drobky a krmivo pro domácí zvířata. Nakonec, po dokončení úklidu, je důležité dávat pozor na všechny potenciální zdroje potravy, ke kterým by myši mohly mít v budoucnu přístup.

Likvidace uhynulých myší

Jakmile se vám podaří myší zbavit, musíte se ujistit, že jsou těla řádně zlikvidována. To proto, abyste předešli přilákání mrchožroutů, kteří by také mohli představovat problém.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:
Deratizace

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz