Hlavní obsah
Sport

Martin Hašek pokračuje v cestování. Tentokrát se vydal za teplem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jindřich Jager/Žongl
29. 9. 17:29

Nového zaměstnavatele má někdejší záložník pražské Sparty Martin Hašek. Smlouvu na jeden rok totiž podepsal s týmem druhé řecké ligy Makedonikos Neapolis.

Článek

Předměstí Soluně pro něj podle všeho není cílovou destinací, nicméně si můžeme shrnout jeho dosavadní účinkování po nečekaném konci v pražské Spartě, kdy se společně se svým otcem a právní zástupkyní postavil do role Don Quijota, kterou si do značné míry nalhává.

Opět jen v druhé lize

Místo mateřské Letné ukončil Martin Hašek mladší sezonu v dresu německého Würzburger Kickers a týmu z Bavorska měl pomoci se záchranou ve druhé bundeslize. Zde zaznamenal první sportovní nezdar a třetí nejvyšší soutěž hraje tým trenéra Santelliho i v současné době. Následovalo tak stěhování do tureckého Erzuremsporu, se kterým si také zahrál pouze druhou nejvyšší soutěž. Po roce a půl zde rovněž rozvázal smlouvu.

Po roce a půl i zde došlo k rozvázání smlouvy z jeho strany. Nejvyšší soutěž si znovu zahrál v polské Wisle Plock, kde bylo jediným úkolem elitní soutěž zachránit. To se však nepodařilo a v prvním týmu navíc sehrál pouze tři zápasy. Další stěhování se tak jevilo v podstatě jako logicky scénář. Nyní se však bude skutečně patrně jednat již o zlomové angažmá v jeho kariéře,

Uvědomuje si český záložník realitu?

Klub má od českého záložníka velká očekávání a věří, že se ukáží jeho fotbalové schopnosti. Je však třeba si uvědomit některé věci. Záložník je ve věku, kdy by jeho fotbalová kariéra měla stoupat k vrcholu a pravidelný ligový fotbal hrál naposledy před čtyřmi lety na začátku svého angažmá v dresu Sparty. Poté český záložník v lepším případě přešlapuje na místě.

Martin Hašek starší a někdejší reprezentační záložník přiznal, že sparťanské harakiri jeho syna mu podle všeho zkazilo hráčskou kariéru, ale možná ani on nečekal scénář, který celkově nastal po jeho rozchodu s pražským klubem. Svého syna v tomto věku viděl patrně v některé ze západních soutěží, což se nyní jeví doslova jako sci-fi, přičemž jeho fotbalový životopis je možná až příliš bohatý. Každý jeho přešlap bude stále patrnější a bude mu o to více připomínán.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:
Martin Hašek mladší

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz