Hlavní obsah
Sport

Metropole východu za očekáváním

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
29. 9. 14:45

Košice se po dlouhých letech vrátily zpět do nejvyšší soutěže a jelikož je to klub s fantastickým zázemím, očekávaly se i lepší výsledky, než je boj o záchranu.

Článek

Aktuálně tomu tak ale vůbec nevypadá. Klub je jen jedno místo od příčky, která zajišťuje baráž o postup. Ani jejich herní projev se nejeví být ideální. Byla očekávání příliš velká, nebo je to jen dočasná krize? První zápas napověděl dobrou sezónu, ale zatím se na něj nepodařilo navázat.

Otevírací zápas sliboval atraktivní souboj. Hned po návratu do ligy se Košice setkali s velkým rivalem, bratislavským Slovanem. Přestože v zápase nepadl ani jeden gól, kvalitativně to bylo dobré utkání. Tento výsledek s mistrem z posledních pěti sezón se navíc jevil jako dobrý vstup do soutěže. Jenže na to se klubu nepodařilo navázat.

Hned po tomto zápase následovaly dva debakle s Dunajskou Středou a Žilinou. V rámci objektivity se patří říci, že oba kluby hrají na vyšších příčkách v tabulce. Zlepšení nálady přinesly dvě ligové výhry v řadě s Michalovci a Zlatými Moravci. Tady zase však musíme připomenout, že tyto dva kluby jsou právě ty, které jsou pod Košicemi a ani jeden z nich ještě nevyhrál. Košice tedy mají na 10. příčce mají solidní náskok před sestupovými příčkami. Od té doby však přišly zápasy s mužstvy na vyšších příčkách. Tři utkání přinesly tři porážky se sedmi obdrženými góly a žádným vsítěným. Herní projev také fanouškům nedělá radost. Přestože má klub z východního Slovenska poměrně velké problémy se zraněními, stále jsou to výsledky za očekáváním.

Košice mají aktuálně všechno, kromě výsledků

Východoslovenský klub přicházel do ligy s dobrým zázemím a očekáváními. Přestože je aktuálně nenaplňují, mimo to má klub prakticky všechno. Krásný nový stadion, na kterém mají momentálně dobré návštěvy a výrazně se tím zvýšil zájem o fotbal na východním Slovensku. Tým navíc naznačil, že má velké ambice. Před sezónou klub posílilo mnoho hráčů, jejichž jména byla v rámci slovenského fotbalu známá. Příchod fotbalistů jako Faško, Qose, Greššák Medved či Putnocký by toho měly být důkazem. Přestože tedy Košice aktuálně fotbalově neoslňují, je jasné, že ambice do budoucna mají podstatně větší.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz