MFK Chrudim jede ve druhé lize bomby. Co stojí za úspěchem Východočechů?

Pokud nejste pravidelným pozorovatelem naší druhé nejvyšší soutěže, věřte, že i tady se dějí zajímavé věci a překvapivé anabáze. Dnes se zaměříme na snový start Chrudimi do sezóny, který snad nikdo nečekal a překvapil nejednoho fanouška.

Je to již 6 let, co se celek z Pardubického kraje poprvé ve své historii probil do druhé ligy. Za šest sezón se v ní stihl plně aklimatizovat a v minulé sezóně dokonce zapsal i historický úspěch v podobě 5. místa. Před právě probíhajícím ročníkem tým lodivoda Jindřicha Tichaie přišel o klíčové hráče. Zásadní odchody čítaly Daniela Langhamera, Lukáše Maška, Václava Míku či brankáře Jiřího Flodera. Všichni zmínění jsou nyní v kádrech na prvoligových adresách. Chrudim však před sezónou mužstvo i solidně doplnila. Mezi nejvýraznější nové akvizice patří Jan Kozojed, Samuel Šimek, Pavel Černý nebo i slovenský reprezentant do 21 let Patrik Leitner.

Aktuálně se Východočeši nacházejí po 8 kolech se sedmi výhrami a jednou porážkou na druhém místě tabulky Chance Národní Ligy. Avšak minulý víkend se chrudimští skoro dva dny drželi na samotném vrcholu a nebýt Didibovy branky v nastavení ze zápasu Brna se Zlínem (1:2), setrvali by na ní i přes reprezentační přestávku.

Síla v domácích zápasech

Nízkorozpočtový klub z východu Čech dělá body především v domácím prostředí. Nedobytná tvrz s názvem Stadion Za Vodojemem čítá ze čtyř utkání 4 výhry s úctyhodným skóre 14:2. Ve třech duelech zaznamenal výhru minimálně o tři branky. Namále Chrudim měla jenom se Zbrojovkou, když v poslední minutě vychytal domácí brankář Jáchym Šerák penaltu Romana Potočného.

Efektivita v zakončení

Chrudim nastřílela nejvíce branek z celé Chance Národní Ligy. V zápasech, kde svého soupeře vyloženě neválcuje, dokáže i z minima zakončení být nesmírně efektivní. Příkladem za všechny je poslední utkání v Opavě, při němž se ze dvou střel prosadila hned dvakrát a odvezla si tři body za vítězství 2:1.

Spolehlivá osa týmu

Téměř životní formu zde má útočník David Látal, jenž se již pětkrát střelecky prosadil a navrch přidal ještě tři asistence. Jednadvacetiletý forward má proto velkou šanci umístit se v naší rubrice hráče měsíce druhé ligy. Velmi stabilní stoperskou dvojici zde tvoří Martin Toml s Michalem Skwarczekem. Ta si nejenže plní pečlivě své povinnosti směrem do defensivy, ale dokáže přidat i nadstavbu v podobě vstřelení důležitých branek. Jako strážce svatyně nevynechal ani minutu Jáchym Šerák, jenž dokáže mužstvo spolehlivě podržet ve chvílích, kdy se může ráz utkání obrátit na soupeřovu stranu. Ve středu pole spolehlivě figuruje a celé sestavě šéfuje kapitán Jan Řezníček.