Na Slovácku se střetli dva noví trenéři. Šťastnější byl ten domácí

Na hřišti Slovácka se v rámci devátého kola nejvyšší soutěže střetly dva týmy, na jejichž lavičce najdeme dva kouče, kteří na začátku této sezóny zahájili své premiérové prvoligové štace.

Domácí tým převzal po dlouhém působení Martina Svědíka Roman West po krátké anabázi u mládeže tohoto klubu a do Karviné se po tříletém angažmá ve Vlašimi stěhoval někdejší slávistický obránce Martin Hyský. Oba mančafty dělil před zápasem v ligové tabulce jediný bod, ale domácí byli považováni za celkem jasného favorita.

Karvinská snaha odčinit pohárový nezdar

Hostující tým měl za sebou čerstvý nezdar v domácím poháru, z něhož byl vyřazen jako první prvoligový zástupce díky porážce na hřišti třetiligové Hanácké Slavie Kroměříž. Trenér Hyský to označil celkem logicky za největší podzimní kaňku, neboť ligové výsledky Karviné patří dosud mezi příjemná překvapení. Odčinit pohárové faux-pas však jela Karviná na hřiště týmu, na němž si v průběhu podzimu vylámala zuby obě pražská „S“ a tyto dvě remízy patří z pohledu Slovácka k nejpříjemnějším okamžikům dosavadního průběhu sezony. Jihomoravané ovšem v předchozím ligovém kole naopak prohráli 0:3 na hřišti dalšího příjemného podzimního překvapení Hradce Králové.

Po oboustranně opatrném začátku napsal první důležitý bod zápasu domácí tým. V 9. minutě se po rohovém kopu prosadil jeho kapitán Stanislav Hofmann. Jednalo se o teprve druhý gól vstřelený v domácím prostředí v rámci tohoto ročníku. Karviná na gól zareagovala zvýšenou aktivitou a o osm minut později chybělo Filipu Vechetovi jen málo k tomu, aby zasáhl hlavou nadýchaný centr Amara Memiče. Právě Filipa Vechetu krátce poté nešťastně zasáhl střelec první domácí branky Stanislav Hofmann a po zásahu VARu pro něj zápas předčasně skončil.

Nabídnutá přesilovka znamenala pro Karvinou jistě nový impuls, ale souvislou převahu si během prvního poločasu vytvořit nedokázala. Blízko vstřelení gólu byla až na jeho konci. Domácí obrana odvrátila centr pouze k Davidu Plankovi a ten těsně přestřelil domácí branku, kterou střežil Milan Heča. V nastavení první půle se však odehrál ještě jeden důležitý okamžik. Jaroslav Svozil viděl po zbytečném faulu druhou žlutou kartu a ještě před odchodem do šaten se síly na hřišti vyrovnaly.

Selhání v koncovce a následný trest

Po změně stran vstoupil na hřiště aktivněji tým Karviné a jeho hráči i přes nepříjemný konec prvního poločasu doufali v brzké vyrovnání. Ze strany hostujícího týmu jsme však viděli až mnoho nepřesností. Největší šance se dostavila v 64. minutě. Giannis-Fivos Botos se po přihrávce Vechety ocitl tváří v tvář Milanu Hečovi, ale ve finální fázi selhal. Otřepané pravidlo nedáš-dostaneš zafungovalo o deset minut později. Na konci povedené domácí kombinace byl Marek Havlík a jeho gól vnesl mezi domácí příznivce relativní klid.

První gólová odpověď ze strany karvinského celku přišla až v 87. minutě. Centr Jiřího Fleišmana se snesl přesně na hlavu Kahuana Viniciuse a ten svou hlavičkou zdramatizoval závěr zápasu. Karvinští se následně nastěhovali před branku Slovácka, ale vládcem pokutového území se v nastaveném čase stal Milan Heča. Sebral Viniciusovi možnost druhého gólu a Karviná tak odjíždí bez bodu. Slovácko díky tomuto vítězství předstihlo tým Martina Hyského v tabulce. Vzhledem k výsledkům z posledních ročníků se však rozhodně nejedná o nic, před čím by se fanouškovi Slovácka podlomila kolena. Karviná dosud patřila k příjemným překvapením této ligové sezóny a v příštím kole přivítá doma Hradec Králové. Dostane tak ideální příležitost k nápravě této porážky.