Nejlepší jedenáctka 6. kola Chance Ligy: Krmenčík popravil Spartu, Ewerton Liberec

Šesté kolo Chance Ligy se muselo o víkendu obejít hned bez čtyř týmů, protože dva zápasy se kvůli evropským pohárům odložily. Výběr tak byl tentokrát o něco těžší, přesto se našlo dostatek fotbalistů, kteří díky svým výkonům dostali povolávák.

Brankář Dukly solidně vychytal výhru s Českými Budějovicemi

Výběr zástupce do brány byl tentokrát poměrně obtížný. Nejvhodnějšího kandidáta jsme se dočkali až v posledním zápase víkendu. Od 17 hodin totiž nastoupila Dukla proti Českým Budějovicím a brankář domácích Matúš Hruška si došel pro druhou nulu v letošní sezoně.

České Budějovice přitom měly zejména v prvním poločase několik šancí, kterými ho mohly o ni připravit. Zejména střela Quadriho Adedirana vypadala hodně nebezpečně. Žádný míč ovšem nakonec v síti Dukly neskončil a díky tomu se mohl tým Petra Rady radovat z výhry 3:0.

V obraně střelec Sparty či jeden z lídrů překvapivého vítězství Karviné

Do obrany jsme postavili jednoho ze střelců Sparty, jehož branka ovšem k vítězství stejně nepomohla. Asger Sørensen se sice prosadil hlavou po rohovém kopu, Slovácko přesto dokázalo Letnou vyloupit. Velice dobrý výkon předvedl v zápase s Teplicemi i matador Fleišman. Díky jeho zkušenostem v obraně i jedné asistence nakonec Karviná překvapila skláře.

Do třetice nesmí chybět v obranné linii ani ostravský Martin Frydrych. Další již spíše starší fotbalista dokázal společně se svými kolegy udržet nulu na kontě Baníku Ostrava proti rivalovi s Liberce. Zejména v prvním poločase přitom mohl Slovan zahrozit, ale nakonec nedokázal dát chacharům ani jeden gól.

Nadprůměrné výkony Ewertona a Sinyavskiyho

Hned čtyři z pěti zástupců top11 v záloze pocházejí ze zahraničí. Je to prostě tak, že ze značné části nečeští hráči zvyšují kvality naší soutěže. Pochvalu si zaslouží Vlasiy Sinyavskiy. Estonský záložník si připsal 1+1 a byl jedním ze dvou hlavních strůjců první letošní ztráty pražské Sparty. Přijde mi, že roste každým zápasem a pro Slovácko bude za chvíli velice těžké ho udržet.

Skvěle zahrál brazilský kouzelník Ewerton, který si v zápase s Libercem připsal 1+1. Abych řekl pravdu, vlastně naprosto nechápu, že už není ve Spartě, Slavii nebo Plzni. V Baníku totiž i v letošní sezoně jednoznačně ukazuje, že je na naše poměry velkým hráčem.

A velice dobře letos hraje i Amar Memič. Nebezpečný byl už ve druhé minutě, branku nakonec vstřelil až ve čtvrté. Fotbalista z Bosny a Hercegoviny má zatím bilanci 2+1, ale vypadá ve velké pohodě. Stejně jako slovenský Dominik Hollý, který má na svém kontě dokonce góly tři.

Pětici doplňuje syn slavného vícebojaře a bývalého olympijského vítěze Štěpán Šebrle. Ten nejdříve v prvním poločase s Českými Budějovicemi trefil tyčku, aby si v půlce druhé připsal svou debutovou ligovou branku. Sympaticky ovšem působil celý zápas.

Snový návrat Krmenčíka a skvělý výkon Vechety

Při návratu jedenatřicetiletého útočníka Michaela Krmenčíka do domácí soutěže se čekalo, jestli se bude jednat o úspěšný comeback. A v zápase se Spartou ukázal, že to má stále v noze. A to i přesto, že ho sparťanští fanoušci počastovali nepěkným pokřikem. Nakonec si připsal branku i asistence a zejména jeho gólový příspěvek byl parádní. Vzhledem k důležitosti jeho výkonu jsme ho zvolili i hráčem celého kola.

A skvěle zahrál i karvinský Filip Vecheta. Rovněž jeho výkony postupem času od začátku soutěže stoupají. Proti Teplicím si připsal rovněž branku a asistenci, vedle toho i žlutou kartu. Jednoznačně tak ukázal, proč se o něm začíná mluvit ve spojitosti s většími kluby.

Žolíkem ligový debutant, trenérem West ze Slovácka

Žolíkem kola jsme zvolili čtyřiadvacetiletého Martina Amblera. Ten ve 46. minutě nahradil stejně starého Ondřeje Ullmana a na hřišti byl hodně vidět. Na své spoluhráče posílal zajímavé centry, a nakonec si připsal i svoji první ligovou branku. Jednalo se přitom nejen o jeho debut v barvách Dukly, ale i celkově v nejvyšší soutěži. Před tímto kolem totiž přišel z druholigového Varnsdorfu.

A trenérem nemůže být nikdo jiný než Roman West ze Slovácka. Po Slavii se mu povedlo připravit své mužstvo i na Spartu a na Letné okrást úřadujícího mistra o dva body. Hodně mu přitom pomohla nová posila v podobě Michaela Krmenčíka. Slovácko sice bylo kritizováno, že střílí málo gólů. Momentálně je ovšem před Slovanem Liberec či Mladou Boleslaví.