Nemohoucí Bohemians, odevzdaná Boleslav. Klokany nadále trápí koncovka

Ve 24. kole Fortuna ligy do vršovického Ďolíčku zavítala Mladá Boleslav. Bohemians v prvním poločase prakticky hostům z města škodovek nedovolili nic.

Boleslav působila, jako kdyby přijela do Prahy na výlet. Druhá polovina utkání už byla vyrovnanější. Co nejvíce souží domácí klokany je střílení gólů. Opět nedali žádný a necelých šest tisíc diváků odcházelo domů zklamaných. Zápas skončil bez branek.

Bohemians doma od listopadu nedali gól

Poslední branku domácích v Ďolíčku vstřelil 11. listopadu Erik Prekop. Byla z toho výhra 1:0 nad Karvinou. Od té doby čekají Bohemians marně na výhru ve Fortuna lize a zároveň také na vstřelený gól na domácím hřišti. Obě hororové série zelenobílých pokračují i po zápase s Mladou Boleslaví.

Před tímto důležitým zápasem, by asi málokdo čekal, že s ofenzivně naladěnými Středočechy skončí duel bez branek.

V posledních sedmi duelech v Ďolíčku mají klokani skóre 1:4. Jedna výhra s Karvinou 1:0, čtyři remízy 0:0 a dvě prohry 0:2 se Slavií a Plzní.

Trenér Holoubek nechal sedět osvědčená jména

Sestava Středočechů byla velmi zajímavá a překvapivá. Do hry například vůbec nezasáhl špílmachr a veterán Marek Matějovský. V bráně hostů stál podruhé za sebou náhradník Petr Mikulec. Jednička Matouš Trmal nadále laboruje se zraněním. Daleko ofenzivnější povinnosti měl obránce Dominik Kostka, který nastoupil na kraji zálohy. Na lavičce začali Vasil Kušej, Tomáš Ladra a Lamin Jawo. Všichni tři tito borci do hry naskočili v průběhu druhého poločasu a hru Boleslavi velmi zvedli. Kušej měl na noze v závěrečné desetiminutovce dokonce rozhodnutí, ale v sólovém úniku překopl branku Romana Valeše.

V prvním poločase se hrálo na jednu branku

Diváci mohli v první půlce sledovat doslova jednostrannou podívanou. Mladoboleslavští fotbalisté na hřišti prakticky neexistovali a Bohemka pálila jednu šanci za druhou. Brankář Mikulec předváděl výtečné zákroky a ten nejlepší měl ve 12. minutě. Tvrdou ránu Adama Kadlece na zadní tyč skvěle vyrazil a z následné dorážky do prázdné branky trefil Martin Hála pouze obránce Marka Suchého. Neskutečné, co se dá nedat. Tohle byla tutovka a zároveň největší šance zelenobílých v zápase.

Na výborně chytajícím Mikulcovi hned v úvodu neuspěla nová útočná akvizice Milan Ristovski. Dále už zmíněný Kadlec a znovu Ristovski. Gólman zneškodnil i pár lehkých střel z dálky. Za první poločas měl Mikulec osm úspěšných zákroků a bez něj by hostující Boleslav odcházela do kabin s minimálně dvougólovým mankem. Do šaten se ale šlo za nerozhodného stavu. Upřímně řečeno, pokud by proti Boleslavi stál jiný soupeř, než právě trápící se Bohemians, už po poločase by bylo o vítězi rozhodnuto.

Vyrovnanější druhé dějství a vyhrát nakonec mohla i Boleslav

Jestli první poločas by jasně v režii domácích, tak ten druhý byl statisticky i opticky vyrovnanější. Jednou se domácí Bohemians dožadovali pokutového kopu, ale píšťalka sudího Berky zůstala němá. V 54. minutě měl slibnou příležitost domácí Jan Kovařík, ale míč dvakrát zblokoval boleslavský obránce Andrej Kadlec a tento minisouboj s Kovaříkem jednoznačně vyhrál.

Klokan Robert Hrubý dvacet minut před koncem hezky našel střídajícího Jana Shejbala, ale tento žolík Bohemians v nadějné situaci mířil vedle. Klokanům opravdu nebylo souzeno i přesto, že odehráli velmi dobrý zápas. Hodně jim k tomu však napomohla pasivita a odevzdanost Mladé Boleslavi.

Boleslav mohla nakonec i duel překlopit na svou stranu a zvítězit. V 84. minutě do otevřené obrany domácích vlétl střídající Vasil Kušej a tváří v tvář Valešovi trestuhodně zamířil nad branku. V nastaveném čase přišla poslední šance a měla ji Bohemka. Shejbal si udělal prostor na rohu vápna, proběhl více na střed a vypálil. Ovšem pak si mohl podat ruku s Kušejem, protože v dobré pozici také přestřelil.

Leč konečný výsledek z Ďolíčku zní nudně, 0:0, utkání nabídlo plno zajímavých situací a diváky bavilo. Bohemians čekají na výhru už devět ligových duelů a propadli se až na 12. místo tabulky. V dalším zápase jede Bohemka na zlínskou Letnou. Středočechy čeká doma Sigma Olomouc.

Nejlepším hráči klokanů byl Adam Kadlec a v boleslavském dresu gólman Petr Mikulec.