Hlavní obsah
Sport

Od zmaru k blamáži. Tak se dají nazvat poslední dva zápasy Zbrojovky

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
2. 5. 13:40

Brno v minulém týdnu sehrálo poslední dvě utkání základní části. Místo toho, aby hořel trávník v boji o záchranu v soutěži, předvedl výběr Martina Haška hodně neuspokojivé, ba až trapné výkony. Rozezlení fanoušci směřují svůj hněv směrem k vedení.

Článek

Před středečním domácím duelem s Českými Budějovicemi bylo cílem vyhoupnout se ještě do prostřední skupiny o umístění. V nedělním zase udržet 13. místo do nadstavby o udržení zaručující více zápasů na domácí půdě. Ani jedno se však nevydařilo, a tak musí Brňané vyhlížet své soupeře z nevýhodné 14. pozice.

Hrát na 1:0 se nevyplatilo

První zmíněný duel v Brně směřoval dlouho k zisku tří bodů, poněvadž se ve 31. minutě po chybě českobudějovického obránce prosadil krásnou individuální akcí Michal Ševčík. Následoval blok dobývání hostů a kontrů domácích, kteří ovšem ani jeden útok nedokázali přetavit ve dvoubrankové vedení. Závěr patřil Jihočechům, jejichž enormní tlak vyústil ve srovnávající branku Čermáka v poslední minutě nastavení. Hráči Zbrojovky dělali chyby podobné těm z posledních kol. Ke konci zápolení, kdy se hrálo o čas, nastoupivší hráči z lavičky z nepochopitelných důvodů odkopávali balón ze svého pokutového území na půlku soupeře, místo toho aby jej jako čerství vyvezli a ušetřili ještě více drahocenného času.

Blamáž na Slovácku

V Uherském Hradišti utkání připomínalo trénink šampiona se sparing partnerem. Slovácko nejspíš hrálo s vědomím, že je ve skupině o titul čekají důležitější zápasy v boji o konečné čtvrté místo, které zaručuje účast v předkolech Konferenční ligy pro příští sezónu. Jejich možná i údržbová taktika s přehledem stačila na červenobílé soupeře, kteří si v celém průběhu klání nevytvořili ani jednu pořádnou šanci. Pověstným posledním hřebíčkem pro Jihomoravany bylo ke konci souboje vyloučení a distanc na příště pro Filipa Součka, jenž byl tím lepším, co mohla Haškova družina nabídnout. Jediným pozitivem tak zůstává výjezd početné skupiny fanoušků z Brna, která zaplnila téměř celý sektor hostí.

Problém ve středu hřiště

Střed hřiště je velkým nedostatkem posledních kol. Útočící hráči čekají, co vymyslí obránci a obránci čekají, co vymyslí útočníci. Osa hřiště je prakticky neviditelná a působí jako prázdná bublina. Ze stoperů se tak stávají rozehrávači útočných akcí, což není špatné, ale nedá se hrát jen tímto způsobem. Obránce má možnost buď míč vyvést nebo nakopnout dopředu, ten se mu ale často vrací zpátky. Pro krátkou přihrávku po zemi směrem dopředu má strašně malou nabídku, a proto častěji využívá prvních dvou možností, které nemají potřebnou úspěšnost. Když si někdo pro míč k obráncům zběhne, velmi často selhává v následující fázi bezpečného vedení útoku. Tento neduh asi zkušený Hašek do konce sezóny nevyřeší. Ovšem po ní může využít personální přeobsazení.

Fanoušci zuří

Podle tabulky návštěvnosti by ti brněnští patřily do skupiny o titul. V Adax Invest Areně se totiž těší z průběžně páté nejvyšší průměrné návštěvnosti v lize. Posledních několik kol ale nemají příznivci moravského celku moc důvodů k radosti. Svoji kritiku opět směřují k majiteli Bartoňkovi, která je sice dlouhodobá, ale nyní nabírá na síle. Se současným majitelem totiž klub neustále lavíruje mezi první a druhou ligou. Uvidíme, jak to dopadne letos.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz