Prvoligoví hráči během repre pauzy v ČFL, přátelských utkáních nebo na dobročinné akci

V reprezentační pauze rozhodně nemají nenominovaní fotbalisté Chance Ligy nějaké prázdniny. Někteří z nich si zahráli zápasy, jiní se věnovali nesportovním činnostem.

Hráči Dukly v derby proti Bohemce i na Lipsku

V neděli 13. 10. se odehrálo malé pražské derby mezi rezervami Dukly a Bohemky, které hrají třetí nejvyšší fotbalovou soutěž. V dresu týmu z Julisky přitom nastoupilo několik hráčů, jenž jsme mohli vidět i v prvoligovém áčku. Ať už momentálně trochu vytlačeného útočníka Filipa Špatenku či bratra slávistického Davida Douděry Martina. Na druhé straně si potom zahrál dlouholetý obránce Bohemky David Bartek nebo legenda klokanů Josef Jindřišek. Právě obrana ovšem očividně mladší rivaly příliš nestíhala, protože dostala čtyřgólový příděl. Trefil se Špatenka, Mikeš, Bačinský a Holiš. Tři ze čtyř branek přitom padly v druhém poločasu.

Ve čtvrtek 10. října si ovšem hráči Dukly zahráli i přátelské utkání na půdě Red Bull Academy Lipsko, kde se střetli s místní U19 doplněnou o hráče A-týmu. Stejně tak kádr českého celku byl promíchaný áčkem i béčkem klubu. V sestavě tak nechyběl Douděra, Pech nebo Špatenka.

První poločas sice skončil bez branek, v tom druhém ovšem dokázali fotbalisté Dukly vstřelit hned čtyři góly. Proti převážně mladším (ale prestižním) soupeřům tak získali cenné vítězství a dobře reprezentovali svůj klub i český fotbal jako takový.

Jablonec v přátelském utkání s Žižkovem

Fotbalisté prvoligového Jablonce si dali místo pauzy přátelské utkání s Viktorií Žižkov. Po gólech Chramosty a Polidara dokázali zvítězit 2:1 nad pražským týmem, když se za Žižkov trefil v druhé půli jen Petrák. Tomáš Necid tentokrát za jeden odehraný poločas branku nevstřelil.

Prvoligoví hráči v zápasech ČFL

I v třetiligových Český Budějovicích byli o víkendu vidět někteří hráči áčka. Pavel Osmančík ani Jakob Tranziska ovšem nedokázali zabránit prohře s akademií Táborsko a prohráli na domácí půdě 1:2. Nutno podotknout, že druhý jmenovaný alespoň vstřelil jediný gól svého týmu. Táborsko je momentálně na třetím místě za Domažlicemi a rezervou Viktorie Plzeň, béčko Budějovic je páté.

Západočeši z Plzně ve stejné soutěži vyhráli 3:2 nad Příbramí. V zajímavém utkání nastoupil v dresu domácích Erik Jirka, Jhon Mosquera či Jan Paluska. V bráně nechyběl nadějný devatenáctiletý gólman Viktor Baier.

Hradec Králové B si i s Matějem Náprstkem nebo Danielem Kaštánkem neporadil s Benátkami nad Jizerou, když doma prohrál 0:1. Červenou kartu navíc dostal David Heidenreich, který má rovněž starty v první lize a vyrůstal v akademii italské Atalanty.

Fotbalisté Hradce na Voctoberfestu, olomoučtí nalévali polévku pro charitu

Značná část ostatních hráčů prvoligového Hradce se zúčastnila Voktoberfestu, který se odehrál poblíž Malšovické areny. Vedle autogramiády rovněž debatovali s tvůrci a fanoušky fotbalového podcastu Kudy běží zajíc, který zde probíhal v živé podobě.

Ve čtvrtek 10. října se potom trojice fotbalistů Sigmy Olomouc ujala i bohulibé činnosti. Lukáš Juliš, Filip Zorvan a Jiří Spáčil totiž nalévali polévku v rámci Dne lidí bez domova. Akci připravila Charita Olomouc a Dobré místo pro život ve spolupráci s desítkou firem. Výtěžek půjde na podporu Charity Olomouc, konkrétně na zajištění obědů pro klienty charitních Domovů sv. Anežky, sv. Kosmy a Damiána.

Autor textu: Lukáš Loužecký