Slavia přivítala oblíbeného soupeře. Připsala si povinné tři body

Fotbalisté pražské Slavie sehráli první ligový zápas poté, co zažili zklamání v boji o Ligu mistrů s francouzským Lille. Do Edenu dorazil v tomto ohledu vlastně ideální soupeř.

Tým trenéra Trpišovského se totiž střetl s Pardubicemi, které ji od svého návratu do nejvyšší soutěže dosud nedokázaly porazit. V osmi zápasech si východočeský tým připsal jediný bod. Ve čtyřech utkáních ve Vršovicích navíc Pardubice inkasovaly dohromady sedmnáct gólů. V Edenu navíc pardubický tým dosud nedokázal vstřelit gól.

Jak moc Pardubice povzbudí vítězství v derby?

Pardubický soupeř měl dosud v tabulce šest bodů. Tři si připsal na hřišti posledních Českých Budějovic, kde díky tomu zhořkla obnovené premiéra Františku Strakovi. Ale hráči i fanoušci pardubického týmu si patrně mnohem více cení tříbodového zisku ve východočeském derby s Hradcem Králové, který nesplnil roli favorita. O zisku tří bodů rozhodl veterán Kamil Vacek, jenž přivedl svůj tým jako kapitán také do Edenu. Domácí fotbalisté se naopak museli obejít bez jednoho ze svých vůdců Tomáše Holeše.

Slavia vstoupila do utkání podle očekávání velkým náporem a ve 4. minutě měl první šanci poslat sešívané do vedení Lukáš Provod. Slávistické bušení do vrat poté pokračovalo a v 19. minutě jsme mohli vidět další obrovskou šanci domácích. Na Janu Stejskalovi si tentokrát vylámal zuby Filip Prebsl. Pardubičtí poslali první pozdrav až po 25. minutách z trestného kopu a Tomáš Zlatohlávek těsně minul Kinského branku. O osm minut později zakončoval slávistickou akci Tomáš Chorý a trefil tyč. V závěru prvního poločasu předvedl další individuální akci Lukáš Provod, ale Jan Stejskal si i s touto akcí poradil. Až v nastaveném čase přišel se střeleckým pokusem El Hadji Malick Diouf a Slavia tak nakonec šla do šaten spokojenější.

Papírové předpoklady se nakonec naplnily

Druhý poločas začal další promarněnou šancí Tomáše Chorého, který minul branku a poslal pouze pozdrav na Tribunu sever. O minutu později se však prosadil po rohovém kopu a uklidnil celý Eden. Pardubice poté na chvíli převzaly iniciativu a snažily se naznačit, že zápas nevzdávají, v čemž jim výrazně pomohla červená karta pro Filipa Prebsla. Dominique Simon z trestného kopu těsně minul branku. Souvislého náporu Pardubic jsme se však nedočkali a Slavia se vzhledem ke hře v oslabení nikam nehnala. Stav 2:0 pro domácí se nakonec až do závěrečného hvizdu nezměnil.

Papírové předpoklady se tak naplnily a Slavia získala v podstatě povinné tři body, které jí trochu uklidnily před reprezentační přestávkou. Ztráta na vedoucí Spartu se nezvětšila, a to je dobrá zpráva pro soubor trenéra Trpišovského před náročným zářijovým programem v podobě zápasů s Baníkem Ostrava a Viktorií Plzeň. Pardubice ve stejné době čeká domácí zápas s Olomoucí a vystoupení v Mladé Boleslavi. Budou tyto bitvy šťastnější? V Edenu měl soubor trenéra Saňáka světlé momenty, ale to už zítra nikoho zajímat nebude.