Slavia přivítala Teplice. Chtěla si zvednout sebevědomí před cestou do Francie

Médium.cz je otevřená blogovací platforma, kde mohou lidé svobodně publikovat své texty. Nejde o postoje Seznam.cz ani žádné z jeho redakcí.

Po úspěšném vystoupení v Bruselu a postupu do rozhodujícího předkola Ligy mistrů čekalo Slavii druhé domácí ligové vystoupení během jednoho týdne. V předchozím zápase sešívaní zvítězili nad Sigmou Olomouc, tentokrát hostili Teplice.

Role favorita byla ještě jednoznačnější než s Hanáky. Severočeši totiž dokázali zvítězit pouze v jednom zápase během dosavadního průběhu sezony. V minulém kole odjel z Teplic s prázdnou liberecký Slovan. Z pohledu Slavie se tak mělo jednat o formalitu před úterním zápasem na francouzské půdě proti LOSC Lille.

Brzké teplické varování

V minulém domácím zápase se Sigmou Olomouc Slavii výrazně pomohl brzký gól Václava Jurečky z pokutového kopu, po němž dostali sešívaní zápas víceméně pod kontrolu. Teplický tým naopak dosáhl poprvé v této sezoně na tři body díky gólu Abdallaha Gninga z nastaveného času druhého poločasu, díky níž zůstává v dosavadním průběhu sezony liberecký Slovan po řadě letních změn daleko za očekáváním. Nyní mohl tým trenéra Frťaly celou fotbalovou republiku pouze překvapit. Ve slávistické brance stál dosud v lize neprůstřelný Antonín Kinský, stejně jako v zápase s Olomoucí nastoupil od začátku Václav Jurečka a trochu překvapivě se vrátil jeho kolega z útoku Mojmír Chytil.

První velkou šanci jsme však viděli v podání Teplic. Po standardní situaci vylekal celý Eden Yehor Tsykalo, když trefil ve 2. minutě tyč. Následně získala hra celkem očekávaný průběh a zápasovou iniciativu převzala Slavia. Pro její touhu rychle rozhodnout však neměl teplický tým pochopení a cestu k brance hledal soubor trenéra Trpišovského velmi složitě. První nebezpečná rána byla vidět v 18. minutě v podání Mojmíra Chytila. Ten byl autorem také další gólové šance po necelé půlhodině. Na souvislý slávistický tlak jsme však čekali marně. Juráskova rána šla mimo a Eden se tak v prvním poločase gólu nedočkal.

Sešívaný obrat v závěru

Začátek druhého poločasu nepřinesl kromě dvojitého teplického střídání žádnou výraznou změnu. Slavia měla většinu času míč pod kontrolou, ale teplická obrana působila stále kompaktně. V 56. minutě byl v nadějné pozici Matěj Jurásek, ale těsně minul teplickou branku. O minutu později pak šokoval celý Eden Abdalah Gning. Díky jeho dorážce totiž Slavia inkasovala první gól v tomto ligovém ročníku. Odpovědět mohl střídající Lukáš Vorlický, ale Luděk Němeček jeho střelu zlikvidoval. Další nový slávistický muž v poli Christos Zafeiris nastřelil pouze břevno. V 81. minutě však po chybě Kričfalušiho vyrovnal Oscar Dorley a připravil zajímavý závěr zápasu. O pět minut později si pak výrazně zlepšil náladu Christos Zafeiris a střelou zpoza vápna dostal Slavii do vedení. Stav 2:1 zůstal následně až do závěrečného hvizdu.

Slavia osmdesát minut své fanoušky skutečně mučila, ale první inkasovaný gól v tomto ligovém ročníku nakonec Antonína Kinského trápí asi jako předloňský sníh. Dokázala na něj totiž díky střídajícím hráčům patřičně zareagovat a všechny tři body tak nakonec zůstaly v Edenu, což je především před zápasem Sparty v Jablonci ta nejdůležitější věc. Další ztráta Slavie by totiž byla skvělou zprávou především pro Letenské. Slavia si pro tři body nedošla s elegancí a grácií, ale to vzhledem k nabitému programu patrně v Edenu nikdo neřeší.