Hlavní obsah
Sport

Slováci letí na Euro! Postup si s přehledem pohlídali

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 / Zajano
17. 11. 14:02

Slovensko se může radovat. Potřetí v řadě si zahraje na Mistrovství Evropy. Po vítězství nad Islandem je to již jasné a postup je zpečetěn v předstihu. Slováci nemají v oblibě zápasy na domácím hřišti, které mohou zajistit postup.

Článek

Při kvalifikaci na tento turnaj v roce 2016 neuspěli na domácí půdě v souboji s Běloruskem. Při jediné účasti na Mistrovství světa zase přišla porážka se Slovinskem na domácí půdě. Podobná situace mohla nastat i při souboji s Islandem, ale Slovensko něco takového nedopustilo.

Úvod zápasu se nenesl v dobrém světle. Šance pro domácí mužstvo sice přicházely, ale finální fáze výrazně zaostávala. Poté co se Island dostal do vedení, to začalo vypadat ještě hůře. Soupeř se zatáhl se všemi hráči na svou polovinu a zdálo se, že to bude bezduché dobíjení obranného valu. Slovenské mužstvo však z toho dostaly standardní situace. Po rohovém kopu se prosadil nejzkušenější hráč Kucka a po penaltě Ondřej Duda. To vše ještě do poločasu.

Island se projevoval zejména dobrou defenzivou, a tak bylo jasné, že změna systému na útočný bude velmi náročná. A to se také potvrdilo. Další dvě branky přidal Haraslín v krátkém sledu a bylo jasné, že se může slavit postup na evropský šampionát. Soupeř sice dokázal ještě snížit, ale na této skutečnosti to nic nezměnilo. Slováci se tedy na závěrečný turnaj kvalifikují z druhého místa.

Slovensko získalo postup, někteří hráči renomé

Je standardem, že každá nominace přinese řadu otázek směrem ke konkrétním hráčům. Často se zmiňovalo jméno Juraje Kucky. Veřejnost zpochybňovala jeho přínos k reprezentaci vzhledem k jeho vysokému věku. Zápas s Islandem však ukázal, že nejzkušenější hráč v týmu má pořád reprezentaci co nabídnout. Mimo gól dominoval a vyhrával souboje ve středu pole. Haraslín zase potvrdil fantastickou formu z pražské Sparty. Předtím, než byl vystřídán přidal dvě pojišťovací branky. Rovněž často kritizovaný Gyömbér fantasticky nahradil vykartovaného Pekaříka na pravé straně obrany. Trenér Calzona, o kterém se na začátku pochybovalo, odpověděl nejlepším možným způsobem. Dostal reprezentaci na EURO 2024. Postup by však musí být jen začátkem. Důležité také bude samotné představení na finálovém turnaji.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz