Staňkova smutná premiéra. Jak se změní brankářské poměry ve Slavii?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Slávistická příprava je v plném proudu a jedním z jejích vrcholů měl být dvojzápas s čínským týmem Peking Guoan. Tým Jindřicha Trpišovského měl za sebou dva vítězné zápasy nad švédskými týmy.

V prvním zápase s čínským klubem měl přijít jeden velký slávistický debut. Do branky Slavie se totiž poprvé postavila brankářská posila z Viktorie Plzeň Jindřich Staněk. Jeho premiéra však neměla příliš dlouhé trvání. Dostane brzy další příležitost? Nebyla touha po debutu moc silná?

Symbol smutné premiéry přišel hned na začátku

Do utkání vstoupila jako aktivnější Slavia a v první minutě se dostal do šance Václav Jurečka. Ten v ní však selhal a přišla pomsta ze strany čínského týmu. Fabio Goncalves Abreu lehkou tečí pomohl míči do branky a Jindřich Staněk hned ve druhé minutě lovil kulatý nesmysl ze sítě. Rozhodně se tak nejednalo o ideální slávistický začátek, ale vzhledem k dalšímu průběhu zápasu tým Jindřicha Trpišovského dokázal situaci napravit. Pro bývalého plzeňského brankáře však přišel ještě jeden smutný okamžik.

Ten nastal zhruba po půl hodině zápasu. Reprezentační brankář si totiž obnovil zranění lýtkového svalu, kvůli kterému se nezúčastnil začátku zimní přípravy. Do branky se tak trochu neplánovaně chystal Ondřej Kolář, s nímž se nyní podle všeho počítá na pozici slávistické brankářské trojky. Obnovené zranění Jindřicha Staňka má podle všeho znamenat pauzu dlouhou několik týdnů a boj o post brankářské jedničky ve Slavii může být nakonec ještě zajímavější.

Obrat ve druhém poločase

První poločas se celkově nepovedl celé Slavii a k obratu zavelel David Douděra až po hodině hry. Zápas nakonec skončil vítězstvím Slavie 3:1. Třetí brankář Aleš Mandous dostal své pole působnosti ve druhém odpoledním zápase, v němž se postavil do základní sestavy. Branky Ewertona a Jurečky rozhodly v prvním zápase o vítězství Slavie, nicméně, když si fanoušek Slavie na tento zápas později vzpomene, vybaví si jako první patrně obnovené zranění brankáře Staňka.

Tato smutná událost z dnešního dne patrně jasně naznačuje, že boj o místo jedničky ve slávistické brance podle všeho nebude nic jednoduchého. Pokud zůstanou ve Slavii zachované všechny ostatní pořádky, začne jarní část v pozici slávistické jedničky Aleš Mandous. Ten na Staňkův příchod reagoval celkem klidně a ve Slavii bere konkurenci jako samozřejmost. Nyní však budou spolu oba kolegové soupeřit také o místo v reprezentaci. Jak moc nahrál Jindřich Staněk obnoveným zraněním?