V domácím poháru jdou dál Plzeň a Jablonec. Návštěvnost je však stále tristní

Ve čtvrtečních zápasech osmifinále MOL Cupu se odehrály dva duely. Viktoria Plzeň i bez reprezentantů zápas zvládla a na Andrově stadionu zvítězila. Do čtvrtfinále spolu s ní postupuje i Jablonec, který vyhrál na půdě Českých Budějovic.

Plzeň postoupila v MOL Cupu do čtvrtfinále

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:3 (1:2)

Do branky hostující Plzně se místo jedničky Jindřicha Staňka dostal nadějný osmnáctiletý Viktor Baier. Do útoku vyslal kouč Miroslav Koubek tentokrát Jana Klimenta, zatímco domácí trenér Václav Jílek vyslal do utkání to nejlepší, co má. Utkání odřídil jako hlavní rozhodčí pan Dalibor Černý.

Úvod nabídl na každé straně jednu šanci, ale bez využití. V sedmé minutě utkání si na přihrávku Ondřeje Zmrzlého naběhl za vápnem Radim Breite a prudkou placírkou k tyči poslal Sigmu do vedení - 1:0. O pět minut později mohla Viktoria vyrovnat, ale ze závaru trefil pouze tyč Kliment. Následně hlavou neuspěl hostující Jan Sýkora.

Jenže mezi šestnáctou a dvacátou minutou se domácím naprosto sesypal plán. Nejprve musel pro zranění vystřídat Jan Vodháněl, kterého nahradil Jan Fortelný. O minutu později vyrovnal Cadu, který využil sklepnutí Adama Vlkanovy - 1:1. Obrat dokonal Pavel Šulc, který doklepl ve 20. minutě míč do sítě, po hezké patičce Klimenta - 1:2. I plzeňští museli nuceně vystřídat. Po půlhodině odešel ze hřiště obránce Václav Jemelka a místo něj přišel Jan Kopic.

V druhém poločase se hrálo stále velmi pohledné utkání. Po pár šancích hostů, které nedopadly, přišla největší šance na vyrovnání v 60. minutě. Po standardce pálil Martin Pospíšil a i hned po něm Zmrzlý, ale Baier předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil. Dvacet minut před koncem nastřelil tyčku hostující Jan Sýkora. Přesto o pár sekund později hosté definitivně rozhodli. Za obranu Sigmy si seběhl Šulc a svým druhým gólem v zápase zvýšil - 1:3. Obrovské dvě šance měl domácí Lukáš Juliš, ale nevyzrál proti gólmanovi, ani proti Robinu Hranáčovi, který míč vykopl z prázdné branky.

Jablonec využil špatnou formu Jihočechů a jde dál

SK Dynamo České Budějovice - FK Jablonec 1:2 (1:1)

Budějovičtí trenéři Marek Nikl s Tomášem Zápotočným vyslali do osmifinále MOL Cupu kombinovanou sestavu. Do základní jedenáctky se dostal syn kouče Nikla, Matouš. Kouč jabloneckých Radoslav Látal dal v brance šanci Vilému Fedrichovi a v útoku místo Jana Chramosty figuroval mladý Matouš Krulich.

V nepříliš dobrém fotbalovém počasí a divácké kulise se hrál poměrně svižný fotbal. První desetiminutovka patřila Severočechům. Ve čtvrté minutě hlavičkoval Hurtado těsně vedle. O pět minut se do stříleného centru položil Alex Alegue, ovšem jeho střelu vyrazil domácí brankář Martin Janáček. Po necelé půlhodině o sobě dalo vědět i Dynamo. Nigerijec Quadri Adediran střílel na přední tyč a brankář Fendrich míč vyrazil na roh. Ve 37. minutě byl zničehonic ve vápně sražen hostující Vakhtang Chanturishvili a sudí Pechanec ukázal na pokutový kop. Ten proměnil jablonecký Miloš Kratochvíl - 0:1. O tři minuty později bylo vyrovnáno. Na střílený centr si naběhl Pavel Osmančík a se štěstím proměnil - 1:1. Gól do šatny mohl vstřelit Matěj Polidar, ale gólman Janáček skvěle vytáhl tečovanou střelu na rohový kop.

V 57. minutě přišel rozhodující moment. A naneštěstí v tom měl prsty syn trenéra Budějovic. Při centru jabloneckého Dominika Pleštila si Matouš Nikl nešťastně srazil míč do vlastní sítě - 1:2. Jihočeši se hnali za vyrovnáním, ale šanci do konce zápasu neměli. Deset minut před koncem se dostal do brejku Jablonec. Jakub Martinec přihrál volnému Krulichovi, který ve skluzu trefil pouze tyčku. Tato šance byla tečkou za utkáním.

Utkání sledovalo pouze 712 fanoušků! Taková malá a tristní návštěva nechodí ani na zápasy druhé ligy. I druhé utkání dnešního MOL Cupu tedy vyhrál hostující tým. Jablonec zvítězil na půdě momentálně v lize posledních Českých Budějovic 2:1. Bude mít trenérské duo Nikl - Zápotočný i po tomto neúspěchu stále důvěru majitele Koubka?