Zbrojovka opět nevyhrála a Dostálek čelí kritice. Oprávněně?

V posledním utkání před reprezentační přestávkou Brňané prohráli se Severočechy, i když byli v 1- poločase jasně lepší. Hrálo se nejen o posun do prostřední skupiny, ale i o psychickou pohodu do ligové pauzy, kterou Dostálkův výběr rozhodně nenabyl.

Přitom první dějství nevypadalo z pohledu domácích vůbec špatně. Šancí ke skórování bylo víc než dost a jablonecká obrana měla plné ruce i nohy práce. Jenom samotný Jakub Řezníček se dostal do tří gólovek. Ani jednu však neproměnil pouze orazil tyčku Hanušovy svatyně. Ve 40. minutě se po kličkované Michala Ševčíka prosadil z centru, jenž byl zřejmě původně adresován Řezníčkovi, hlavou nejmenší fotbalista ligy Musa Alli. Maličký Nigerijec zaznamenal svoji druhou branku v české lize. Tu první vstřelil Liberci, tedy opět celku ze severu Čech.

Do druhého poločasu vstoupili červenobílí při nejmenším vlažně. Po necelých dvou minutách hry přišel trest v podobě první inkasované branky z kopaček Jana Chramosty. Jeho náběh obrana Brna vůbec nezachytila a nechala ho pohodlně skórovat. V 67. minutě při nedorazu domácích obránců z zpoza vápna zavěsil jablonecký Jakub Považanec na 2:1 pro hosty. Tento zásah byl také rozhodující, protože Zbrojováci svůj následující platonický tlak nedokázali přetavit ve srovnání výsledku. Porážka ve 24. kole znamená i průběžné poslední místo v tabulce bodové úspěšnosti na domácím hřišti.

Fanoušci nešetří trenéra kritikou

Není se také čemu divit, když poslední tři souboje se spoluúčastníky průběžné skupiny o udržení získal jihomoravský celek pouhé dva body za dvě remízy vybojované až v posledních minutách. Časté chyby v defenzivě, reakce na vývoj zápasu a nevábný herní projev jsou nejčastěší problémy vytýkány 48letému kouči Brna, kterého s trochou nadsázky drží u kormidla jeho svěřenec Jakub Řezníček. Nebýt právě jeho gólů, už by byl nejspíš šéfem lavičky někdo jiný. Absence útočníka číslo dvě a přílišná závislost právě na plejera s číslem 37 na dresu jsou také příčiny nevole fanoušků, ovšem směřované i na klubové vedení.

Po reprezentační odmlce čeká Zbrojovku utkání na hřišti Sparty hrající ve velké formě a dvojice domácích zápasů s Hradcem Králové a Pardubicemi. Pokud by byl i po té bodový zisk stále neměnný, situace ohledně udržení prvoligové příslušnosti by už byla dosti vážná.