„Zimní liga“ pokračovala dvěma zápasy. Vyhráli favorité

FORTUNA:LIGA nabídla dva dohrávané zápasy. Mladá Boleslav v odloženém duelu 6. kola přivítala Plzeň a v rámci aktuálního 17. kola si to na severu Čech rozdal Jablonec s Teplicemi.

Body brali předpokládaní favorité. Plzeň se dotáhla na třetí místo, Jablonec se pomaloučku polehoučku škrábe ze skupiny o udržení.

V Boleslavi hlavním hrdinou trávníkář

Mladá Boleslav i Plzeň měly shodný počet bodů, Viktorii zvýhodňovalo pouze skóre. Duel sousedů v tabulce nabídl zápas dvou poločasů, o což se zasloužil především domácí trávníkář a povětrnostní podmínky. Díky prvně jmenovanému se oba poločasy vykopnuly i za vydatného sněžení na perfektně připraveném pažitu. Výtečné práce domácího „rolbaře“ lépe využila Viktorka, která bere tři body za konečnou výhru 3:1. Plzeň se tedy bodově vyšplhala na třetí místo, které okupovalo Slovácko.

Šulc a Kušej materiál pro repre, Chorý pro Chocholouška

Zatímco první poločas kvůli hustému sněžení moc fotbalové krásy nepobral a místy připomínal mistrovství republiky v klouzané, ve druhém poločase se počasí umoudřilo a dovolilo oku fanouška sledovat celkem dobrý fotbal. Ve skvělé formě se ukázal být plzeňský Pavel Šulc. Na konto zapsal dva góly a na brejky hrající Viktoria těžila z jeho fotbalovosti celý zápas. Na druhé straně byl vidět houževnatý Vasil Kušej, který byl také u všeho nebezpečného domácích. Největší šanci Boleslavi při úniku s Yusúfem ale vyřešil špatně a jinak solidní výkon nemá čím orámovat.

Do záře reflektorů se dostal i Tomáš Chorý, který si chvilku pro sebe ukradl v prvním poločase. V patnácté minutě zaujal „vtipnou“ etudou, ze které k údivu všech vydoloval standardku od rohového praporku domácích. O nějakých deset minut později nebezpečně dojel domácího gólmana Matouše Trmala, který v tu chvíli bezpečně držel sebraný míč. Od sudího vyfasoval Chorý žlutou kartu a je otázkou, zda neměla být červená.

Jablonec bez Látala přetlačil Teplice a dýchá jim na záda

I v Jablonci se hrálo na dobře připraveném trávníku. Na severu Čech si ale domácí výhodu jablonečtí vzít nenechali a svižné, pětigólové utkání urvali na svou stranu. Bojovný zápas provázely kontroverzní momenty. U tří gólů zasahoval VAR.

12 karet a teplická karma

Jablonec Teplicím v tomto zápase přerušil sérii tří předchozích zápasů bez porážky, v nichž navíc získaly sedm bodů. Skláři v zápase nebyli lepším týmem a jejich tradiční defenzivnější pojetí neslavilo úspěch. Naopak žlutomodří působili těžkopádněji a inkasovali sedm žlutých karet, jednu dostal i trenér Zdenko Frťala. Jablonečtí jich „získali“ pět. První rozbuškou vyhroceného utkání byl zásah VAR v průběhu jedenácté minuty, který nakonec potvrdil hraní rukou teplického obránce ve vápně. Penaltu ale rozhodčí domácím přisoudil až v šestnácté minutě. Ke zklidnění emocí nepomohla ani situace ze sedmadvacáté minuty a gól Teplic po nevrácení zakopnutého míče.

Za urážku fairplay nechal fotbalový bůh teplické zaplatit na konci prvního poločasu, když nasměroval centr do vápna hostí na kopačku Jakuba Urbance, který ho ukázkově uklidil do vlastní brány.

VAR zasahoval celkem třikrát

Není divu, že utkání mělo bojovný ráz. Druhému poločasu dodal šťávu opět VAR, který nejdříve posvětil penaltu hostí a v závěru zápasu ještě vítězný gól Chramosty. Celkově zkoumání VARu ukrojilo ze zápasu asi devět minut. Pro Chramostu se jednalo o dvanáctý gól kariéry proti Teplicím, zvládl ho za necelých dvacet minut na hřišti.