Článek
Tento přístup se liší od politiky současného prezidenta Emmanuela Macrona, který takové použití v rámci francouzské vojenské pomoci Ukrajině povoluje.
Le Penová také zdůraznila, že vláda vedená Národním shromážděním by v případě zvolení nevyslala na Ukrajinu francouzský vojenský personál. Macron dříve naznačil možnost vyslání vojáků NATO na Ukrajinu, ačkoli upřesnil, že nevyloučení této možnosti neznamená přijetí takového opatření. „Pokud chce Emmanuel Macron poslat vojáky na Ukrajinu a premiér je proti, pak žádní vojáci nebudou vysláni,“ prohlásila Le Penová, píše CNN.
Le Penová odůvodňuje omezení vojenské podpory svým přesvědčením, že Francie by se měla vyhnout přímému zapojení do konfliktu, informuje Ukrainska pravda.
Centristický prezident Emmanuel Macron vyhlásil předčasné volby o tři roky dříve poté, co jeho síly utrpěly porážku v červnových volbách do zákonodárného sboru, což je risk, který mnozí pozorovatelé považují za neúspěšný. Národní shromáždění získalo první místo v úvodním kole parlamentních voleb se ziskem 76 křesel.
O konečném výsledku, který určí rozdělení zbývajících 501 křesel, se rozhodne ve druhém kole 7. července.
Průzkumy předpovídají pravděpodobné vítězství Národního shromáždění, ačkoli strana nemusí dosáhnout absolutní většiny, ale přesto by mohla být vyzvána k sestavení vlády.
Zdroj: CNN, Ukrainska pravda