Hlavní obsah

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Projekt hypokalk.cz je informační web určený pro kohokoliv z cca 1 milionu domácností s hypotečním úvěrem. Primárně provozujeme srovnávač sazeb hypotečních úvěrů, který umožňuje uživatelům získat argumentaci pro jednání s bankou o nové sazbě po skončení původní fixace sazby. Snažíme se tak přispět k redukci příliš velké skupiny lidí, kteří se svojí bankou o nové sazbě nevyjednávají a pasivně akceptují její první nabídku. První nabídka od banky obvykle není z pohledu klienta tím nejlepším, co banka může nabídnout a pasivní domácnosti se tak připravují o peníze. Kdokoliv dostane nabídku od své banky, může si v naší aplikaci provést srovnání a vygenerovat si argumentaci pro stávající banku. Tu si může vytisknout a přinést ji svému bankéři, či mu ji poslat mailem. Tato služba je zcela zdarma a nevyžadujeme za ni žádné kontaktní údaje ani jakákoli jiná data.

Za projektem hypokalk.cz stojí Martin Jurek a Josef Rajdl, dva nadšenci s více než 15letými zkušenostmi z finančního trhu. Abychom se nenudili, tak mimo provozu srovnávače zveřejňujeme také analýzy a komentáře dotýkající se produktů financování bydlení či trhu s bydlením. Všechny naše články v nezkrácené verzi jsou k dispozici v části „Články a analýzy“ na webu www.hypokalk.cz.