Hlavní obsah

Médium.cz je otevřená blogovací platforma, kde mohou lidé svobodně publikovat své texty. Nejde o postoje Seznam.cz ani žádné z jeho redakcí.

Nakladatelství Argo vydává kvalitní prózu, poezii, nonfiction, dětskou literaturu a komiksy.

Značnou část naší produkce tvoří překladová literatura: v našem edičním plánu září takové současné literární hvězdy jako Orhan Pamuk, Margaret Atwoodová, Peter Høeg či Roberto Bolaño, stejně jako dnes už klasičtí autoři, jako jsou například James Joyce, Jorge Luis Borges, Herman Hesse, Isaak Babel, Flannery O’Connorová, George Orwell nebo Jack Kerouac.

Důraz přitom klademe na anglofonní literatury; naším „rodinným stříbrem“ je edice angloamerických autorů (AAA), jež českým čtenářům nabízí autory jako Kazuo Ishiguro, Cormac McCarthy, Don DeLillo, Marilynne Robinsonová, Thomas Pynchon, Nicole Kraussová, Michael Chabon či Nick Cave. Velká jména současné anglicky psané literatury ovšem vydáváme i mimo edici AAA: značnému ohlasu čtenářů i kritiky se tak těší naše překlady autorů jako Hilary Mantelová, Michel Faber, Donna Tarttová, David Sedaris či Sarah Watersová.

Věnujeme se i dalším světovým literaturám, od španělsky psané beletrie přes německou či francouzskou prózu po severské detektivky a společenské romány.

Nevyhýbáme se ani literárnímu mainstreamu: mezi naše autory patří i bestselleristé jako Dan Brown, Khaled Hosseini, Paulo Coelho, Robert Fulghum, G. R. R. Martin, J. R. R. Tolkien, Philip Pullman či Umberto Eco.