Článek
Autor článku v tom má chaos.
K ideovým směrům definujícím moderní politiku lze dělit na ty akceptující pravidla a procedury demokratického systému – liberalismus, socialismus a konzervatismus. Prosím, jak se dostane socialismus k moci bez revoluce?
Liberalismus a konzervatismus jsou směry jasně prokapitalistické. Hlavním kritériem všech „ismů“ je vztah k výrobním silám a k vykořisťováni. To ostatní jsou jen bludy.
A pak jsou tady ty fujtajbl směry jako anarchismus, komunismus a fašismus. Všechno naplácáme dohromady a jsme spokojeni. Tyto směry neakceptují buržoazní pravidla a vedou k sociálním zvratům. Nemusí jít o revoluci, ale i kontrarevoluci.
Definovat fašistické politiky by tedy nemělo být tak složité. Základním nositelem fašismu je maloburžoazie, tzv. střední třída u nás. Proto se vykřikuje o nebezpečí oslabení střední třídy. Ano je třeba míst střední třídu, která se ochotně při nebezpečí zchudnutí ráda přidá k fašistům jako k záruce blahobytu
Jakmile a to i Česku, začne vládnoucí garnitura ztrácet moc začíná používat fašizující prvky v polici a armádě. Schovává je pod záminku války na Ukrajině. Pokud dojde k narušení rovnováhy ve společnosti přichází na řadu fašismus.
Fašismus jako otevřená diktatura nejreakčnějších představitelů finančního kapitálu s pomocí zkorumpované justice, armády a policie a za podpory středních vrstev a lumpenproletariátu pak zdecimuje dělnické organizace, včetně státní správy, samosprávy, školství a kultury.
Kdy se z krajní pravice stanou fašisté? No, jakmile to vládnoucí vrstvy potřebují