Aktivnější Hradec remizoval s Olomoucí 1:1. V nastavení šťastně vyrovnal hradecký Griger

Vyrovnání hradeckého Grigera v 93. minutě proti Sigmě na 1:1

Úvodní duel 12. kola Chance Ligy se odehrál v Malšovické aréně. Hradec Králové zde přivítal oslabenou Sigmu Olomouc, které chyběl kvůli červené kartě nejlepší střelec ligy – Jan Kliment. Hradec se nakonec rozešel proti Olomouci s výsledkem 1:1.

I bez svého útočníka Klimenta sahala Sigma v Hradci po vítězství. V 93. minutě o něj však přišla. Bylo to po zaváhání olomouckého brankáře Tadeáše Stoppena, který po celý zápas Hanáky držel nad vodou.

Hradec brzy inkasoval po rohovém kopu. Hanáky držel Stoppen

Ihned v úvodní minutě měl práci olomoucký brankář Tadeáš Stoppen. Hradecký Adam Vlkanova odcentroval na hlavu Ondřeje Mihálika a brankář jen tak tak vyškrábl míč mimo branku. Domácí měli územní převahu, ale po třinácti minutách přišel trest na opačné straně. Rohový kop Jiřího Slámy doletěl až na zadní tyč, kde ho s dávkou štěstí uklidil i s pomocí teče do sítě Matěj Mikulenka – 0:1. Pro mladého Mikulenku to byl třetí ligový gól v sezoně a zároveň i v kariéře. Nutno říci, že při inkasované brance velmi chyboval brankář Adam Zadražil a celá hradecká linie.

V 19. minutě si Hradec vytvořil velký tlak, který vyústil v nebezpečný centr Lukáše Čmelíka, jenž přesně vyhledal Ondřeje Mihálika, který efektní rybičkou jen těsně minul levou tyč. Po půlhodině hry vystřelil aktivní Čmelík a gólman Stoppen předvedl další dobrý zákrok a vyrazil kulatý nesmysl na roh.

Díky dobrým zákrokům olomouckého brankáře Stoppena odcházela do kabin spokojenější Sigma, která první dějství vyhrála v Hradci 1:0.

Hradec vs. Olomouc 1:1

Kapitán Kodeš zahodil penaltu. Hradec v nastavení nakonec vyrovnal

Trenér Hradce David Horejš na druhý poločas vyměnil nevýrazného záložníka Daniela Samka a poslal na pažit Samuela Dancáka. Po osmi minutách hry došlo ve vápně hostů k souboji mezi Filipem Čihákem a hostujícím Yunusem Muritalou, který jej poslal k zemi loktem. Hlavní rozhodčí Marek Radina nejdříve nepískal, ale po shlédnutí videa ukázal sudí na penaltový puntík. Tu si vzal na starost kapitán Východočechů Petr Kodeš a naložil s ní velmi špatně. Nepříliš tvrdý pokus do levé části branky dokázal skvělý Stoppen vyrazit.

Hanáci se po většinu druhého poločasu bránili, ale až na penaltu a závěrečných pár minut nepouštěli Hradec do větších šancí. Již v 77. minutě měl domácí kouč Horejš kompletně vystřídáno. Střídající hráči byli u nakonec podstatných momentů. Dvě minuty před koncem základní hrací doby mohl vstřelit gól měsíce Ladislav Krejčí st. Na dlouhý centr si na pravé straně naběhl Krejčí a nůžkami našel nabíhající Vlkanovu, který ale rybičkou minul levou tyč asi o metr.

Rozhodčí nastavil dalších šest minut nad rámec. V první minutě nastavení chtěl Hradec další penaltu. Domácí obránce Tomáš Petrášek upadl velmi teatrálně a po pár sekundách hry se pokračovalo dál ve hře a následoval rohový kop pro votroky. Po tomto rozehraném rohovém kopu se k Krejčí dostal k ještě jednomu centru, který padl přesně na hlavu Adama Grigera. Ten nejprve trefil pouze břevno, ale míč se od brankové konstrukce odrazil do vzduchu a Stoppenovi následně vypadl. Hradecký útočník poté dotlačil balón do sítě a Malšovice bouřili – 1:1. V 93. minutě bylo vyrovnáno a více se již v zápase nestalo.

Utkání mezi Hradcem Králové a Sigmou Olomouc tak dopadlo nakonec dělbou bodů za výsledek 1:1. Sigma vstřelila gól z jediné střely na branku. Votroci byli po celé utkání lepší, ale neproměnili penaltu a remízu vydřeli až gólem v nastavení. Mužem zápasu i přes jeho zaváhání u vyrovnávací branky volíme brankáře Sigmy Stoppena, protože něj by si Olomouc neodvezla ani bod.

Hráč zápasu podle redakce 90 minut: Tadeáš Stoppen (Sigma Olomouc)

FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Branky: 90+3. Griger – 13. Mikulenka (Sláma)

Neproměněná penalta: 56. Kodeš z Hradce, olomoucký brankář Stoppen zneškodnil

Žluté karty: 13. Vlkanova, 58. Petrášek – 16. Pokorný, 48. Breite, 55. Muritala, 63. J. Spáčil, 83. Vodháněl

Celkové střely: 21:4 Střely na branku: 4:1 Držení míče: 62 % – 38 % Rohy: 8:3 Ofsajdy: 1:3 Fauly: 8:15

Počet diváků: 6 285 z celkové kapacity 9 300. Místo konání: Malšovická aréna (Hradec Králové)

FC Hradec Králové: Zadražil – Čihák (62. Kučera), Petrášek, K. Spáčil – Harazim (62. Griger), Kodeš (C), Samek (46. Dancák), Horák – Čmelík (70. Krejčí st.), Vlkanova – Mihálik (70. P. Juliš).
Náhradníci: Vízek, Vágner – Jakub Klíma, Kaštánek, Náprstek, Čech.
Trenér: David Horejš

SK Sigma Olomouc: Stoppen – Hadaš, Pokorný, J. Král (77. Vraštil), Sláma – Breite (C), J. Spáčil (77. Langer) – Fiala (61. Israel), Zorvan, Mikulenka (61. Vodháněl) – Muritala.
Náhradníci: Koutný – Dohnálek, Elbel, Šíp, Chvátal, Leibl, Navrátil.
Trenér: Tomáš Janotka

Rozhodčí: Radina – Leška, Pospíšil