Baník překvapil Slavii! Pražané si po špatném výkonu nepřipisují ani bod

Souboj béček vyšel lépe pro Baník. Favorizovaná Slavia nechytila tempo hry a dočkala se nadílky v podobě tří gólů.

Slávisté si tak připsali druhou porážku v řadě. Domácí nastoupili bez jediné posily z A-týmu, zatímco Baníku vypomohli zkušení David Lischka s Michalem Fukalou.

Slávisté byli překvapeni rychlými góly Baníku Ostrava

Zápas byl od začátku velmi otevřený na obě strany. I když byla Slavia favorizovaným týmem, skóre jako první otevřeli hosté. Baníkovci po pohledné kombinaci zakončili. Nejprve brankář Jan Sirotník zasáhl, ale na dorážku Dávida Jackuliaka už nestačil. Utkání mělo vysoké tempo a za dalších sedm minut dokázali domácí odpovědět. K míči se dostal Šimon Slončík a jeho přesný centr do vápna hlavou k tyči uklidil Elmedin Rama. Uplynulo sotva šest minut a skvělou individuální akcí se blýskl ostravský Sacha Komljenovič. Jeho průnik a následnou střelu nedokázal nikdo z hráčů Slavie zastavit, a tak se hosté znovu dostali do vedení. Po tomto gólu se hra uklidnila. Červenobílí se snažili prosadit centry, ale Ostravští se nezatáhli a jejich útočné snahy pokračovaly. V prvním poločase se již skóre nezměnilo.

Zmar domácích pokračoval dál

Slávisté byli po poločasové pauze motivováni zápas otočit. Hrozili především po centrech a v akcích, ve kterých se nejvíce angažoval střelec jejich prvního gólu, Elmedin Rama. Nedáš – dostaneš. Domácí si vypracovali dvě velké šance, ale ani jednou se neprosadili. Na druhé straně Baník v 65. minutě navýšil vedení na 3:1. Issa Fomba utekl po levé straně, dokázal odcentrovat přes Erica Hunala a míč propadl na zadní tyč k nehlídanému Michalu Fukalovi.

Domácí Slavia se pokoušela o vyrovnání, ale Baník kontroloval hru a jejich defenziva nadále vzdorovala. Ke konci zápasu navíc domácím chyběly morální síly na zvrat a největší šance si nakonec vypracovali baníkovci. U obou těchto šancí exceloval domácí brankář Jan Sirotník. Slavia se již na více nezmohla a připsala si překvapivou porážku na domácí půdě. Baník Ostrava svého soupeře jednoznačně přestřílel a byl efektivnější v zakončení.