Liberec využil přesilovku a rozdrtil Slovácko. Rozhodlo brzké vyloučení kapitána Hofmanna

Fotbalisté Liberce si v 13. kole Chance Ligy po dvou neúspěšných zápasech konečně spravili chuť, když deklasovali Slovácko 4:0.

Klíčový moment nastal už v prvním poločase, kdy byl po půlhodině hry po faulu na Denise Višinského vyloučen kapitán hostů Stanislav Hofmann. Slovan dokázal početní výhodu dokonale využít a slaví jasnou výhru a posunuje se tabulkou výše.

Liberec utkání zcela ovládl

Liberec vstoupil do zápasu aktivněji a rychle se ujal vedení. V 15. minutě se po centru Marka Ichy prosadil hlavou Santiago Eneme. Pro Slovácko přišla další rána po půlhodině hry, když Stanislav Hofmann obdržel červenou kartu za faul na Višinského. Liberec zvýšil na 2:0 o pár minut později díky přesné střele Ivana Varfolomejeva z hranice vápna. V závěru první půle pak domácí získali penaltu, kterou Ľubomír Tupta bezpečně proměnil a poslal Liberec do šatny s komfortním náskokem 3:0.

Do druhé půle vstoupil Liberec s jasným cílem udržet vedení a případně přidat další gól. To se povedlo v 57. minutě, kdy po rohovém kopu Višinského zvýšil Aziz Kayondo krásnou ranou k tyči na konečných 4:0. Slovácko se ve zbytku zápasu nedokázalo vzpamatovat a domácí tak pohodlně dokráčeli ke své druhé domácí výhře v této sezoně.

Trenér Radoslav Kováč a jeho svěřenci si touto výhrou upevnili pozici ve středu tabulky, zatímco Slovácko utrpělo těžkou porážku a v příštím kole je čeká Plzeň. Liberec se mezitím vydá na půdu Českých Budějovic, kde bude chtít navázat na dnešní výkon.

Hráč zápasu podle redakce 90 minut: Santiago Eneme (Liberec)

FC Slovan Liberec – 1.FC Slovácko 4:0 (3:0)

Branky: 15. Eneme (Icha), 37. Varfolomejev, 44. Tupta z penalty, 57. Kayondo (Višinský)

Žluté karty: 50. Varfolomejev – 7. Kim, 43. Siňavskij

Červená karta: 31. Hofmann (Slovácko)

Celkové střely: 24:6 Střely na branku: 7:2 Držení míče: 57 % – 43 % Rohy: 11:2 Ofsajdy: 0:2 Fauly: 12:10

Počet diváků: 2 345 z celkové kapacity 9 900. Místo konání: Stadion U Nisy (Liberec)

FC Slovan Liberec: Bačkovský – Mikula (C), Ševínský, Pourzitidis – Icha, Varfolomejev (67. Kok), Hlavatý, Kayondo (74. Nyarko) – Eneme (67. Letenay), Tupta (67. Ghali), Višinský (74. Preisler).
Náhradníci: Krajčírik – Plechatý, Halinský, Rabušic.
Trenér: Radoslav Kováč

1.FC Slovácko: Heča – Ndefe, Hofmann (C), Kukučka, Reinberk – Havlík (68. Křišťan), Trávník (89. Petržela) – Blahút (46. Břečka), Kim (46. Kohút), Siňavskij – Krmenčík (46. Kozák).
Náhradníci: Fryšták – Azevedo, P. Juroška, F. Souček, Kvasina.
Trenér: Roman West

Rozhodčí: J. Petřík – J. Kubr, J. Pečenka (P. Hocek) | VAR: D. Černý | AVAR: J. Hurych

Autor článku: Matyáš František Hájek