Slavia si z Jablonce odváží cenné vítězství. Výhru řídili Michez a Lingr

V posledním zápase dvanáctého kola Chance Ligy hostil na svém stadionu Jablonec pražskou Slavii. Domácí i přes sympatický výkon podlehli Pražanům 2:1, kdy se za hosty prosadili dva gólový debutanti Michez A Lingr.

Domácí nastoupili do zápasu v totožné sestavě, se kterou naprosto dominovali v posledním ligovém zápase proti Slovanu. Luboš Kozel si navíc mohl vybírat skoro z kompletního kádru, neboť se na marodce nachází pouze dlouhodobý absentér Michal Černák. Oproti tomu Jindřich Trpišovský má na svém seznamu nedostupných hned sedm jmen. Do zápasu díky karetním prohřeškům navíc nemohl nastoupit David Douděra ani Oscar Dorley.

Díky těmto vynuceným změnám musel hostující lodivod trochu promíchat sestavou. Na hřišti se objevil Michez, Lingr i Prebsl. Mojmír Chytil oproti derby zůstal pouze na lavici náhradníků.

První branka pro Micheze

Již od prvních minut utkání Jablonec velmi aktivně tlačil na rozehrávku Slavie a zejména Simion Michez měl s napadáním Jablonce velké problémy. První nebezpečnou akci zápasu měl Jablonec, kdy Čanturišvili nebezpečně centroval do vápna Kinského a jen malý krůček chyběl Hollému, aby dosáhl na balon před odkrytou brankou. Po této akci o sobě začala dávat vědět i Slavia, kdy po centrech Dioufa zahrozil hlavičkou Chorý a následně po pár minutách i Zafeiris, který měl hlavičkové příležitosti dokonce dvě.

V osmnácté minutě se ukázal první nedoraz v jablonecké obraně. Po skvostném průniku a centru Dioufa Tekijaški nedokázal odkopnout jednoduchý balón, který následně doputoval až k Michezovi a ten si tak mohl připsat svou první ligovou branku po přestupu do Slavie. Senegalský křídelní obránce nepřestával zlobit obranu Jablonce ani po první brance, avšak jeho nádherný centr v 27. minutě tentokráte Michez hlavou nezužitkoval. Nádherná fotbalové pasáž se odehrála od 29. minuty, kdy nejprve po krasném samostatném úniku Provoda zazmatkoval Tomáš Chorý a Jablonec se díky tomu dostal do rychlého protiútoku. Ten ale Beren také nezakončil a z následného protiútoku Slavie skvělým způsobem zasáhl Hanuš, který zneškodnil samostatný nájezd Lingra.Ve 35. minutě dal o sobě vědět také Jablonec, kdy po zajímavé akci zkoušel Nebyla střelu z dobrých dvaceti metrů. Gólman Kinský ji však s velkými problémy zneškodnil. Ve 38. minutě nebezpečně pálil Bořil, avšak Hanuš byl připravený.

První poločas přinesl poměrně zajímavý fotbal, který nabídl hned několik šancí na obou stranách. Pro Kozla byl rozhodně zklamání výkon Benjiho Kanakimany, který se za celý poločas nebyl schopný dostat do zápasu a svými taktickými chybami domácím leckdy zavařil. Viděl nebyl ani Zafeiris, o kterého se důkladně staral Michal Beran.

Návratový gól pro Lingra a pumelice Čanturišviliho

Druhý poločas byl ve své první minutě a hosté se mohli ujmout dvoubrankového vedení. Po centru Provoda se dobře dostal do vápna Chorý, avšak hlavou minul. V 61. minutě již se však podruhé slávisté radovat mohli. Po Provodově průniku z pravé strany se jeho přízemní centr dostal až k Lingrovi, který si se šancí bez problémů poradil. Pro něj, stejně jako pro Micheze, to byla první ligová branka po jeho návratu do Slavie. Kdo už po druhé brance Slavie čekal klidný průběh, toho vyvedl z omylu nádhernou ranou zpoza vápna Čanturišvili a nedal Kinkému ani za mák šance.

Po snížení začal Jablonec více vysouvat obranu a Slavie tak, díky občasným nepřesnostem Severočechů, mohla hrozit z brejků. Ty však povětšinou končily u stoperské dvojce Jablonce. V 78. minutě opět nebezpečně pálil Čanturišvili, s jeho pokusem si tentokrát Kinský poradil. Sedm minut před uplynutím základní hrací doby měli domácí obrovskou příležitost kdy Polidar v přečíslení 4 na 2 neustál tíhu okamžiku a ukvapenou střelu vyslal vysoko nad. O dvě minuty poté pálil z hranice vápna Chorý, ale branku o kousek minul. Na druhé straně po rohovém kopu hlavičkoval nebezpečně Cedidla, Kinský byl však znovu připravený a hlavičku pod břevno akrobaticky vyrazil.

Jablonec se ve zbývajícím čase snažil výpady přes křídla zaměstnávat obranu Slavie, ta však bezchybně odolávala. Utkání tak skončilo po zajímavém průběhu výhrou Slavie 2:1.

Hráč utkání dle 90 minut: El Hadji Malick Diouf