Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Vztah nevztah, který láme srdce. Jak poznat, zda to myslí vážně?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels/Lisa Fotois
19. 9. 16:55

Máte pocit, že je to osudová láska, ale spíše to vypadá jako nějaký románek? Jaké indicie naznačí, zda to bere stejně vážně jako vy? Varovné signály nepřehlížejte.

Článek

Nevíte, zda se máte cítit jako partnerka nebo spíše milenka? Našeptává vám vaše intuice, že tady něco nesedí? Cítíte červené vlaječky, ale tak nějak si je nechcete přiznat, nebo je přehlížíte, protože máte nasazené růžové brýle? Na první pohled dokonalý milý muž,ale stejně vám tam něco nesedí. Jak zjistit, zda jste pro něj opravdu důležitá, nebo vám jen maže med kolem pusy?

Několik jasných znamení, že to s vámi nemyslí tak jako vy s ním:

1. Vyhýbá se jakékoli možnosti, ukázat se s vámi na veřejnosti. Pozvánka na veřejnou akci, nebo obyčejná večeře nehrozí? Do kina vás raději pošle s kamarádkou? No, to asi bude varující signál.

2. Jste spolu už nějaký čas, ale dosud vás nepředstavil svým známým? Nezajímají ho ani kdo jsou vaši přátelé? S kým trávíte čas ve volném čase? I tady zbystřete.

3. Mluví s vámi někdy o budoucnosti? Zeptal se vás, kdy ho představíte své rodině? A co on, představil vás té své? Máte-li být plnohodnotnou partnerkou, i toto k vážnému vztahu patří.

4. Jak si připadáte, když mu dáte najevo, že se cítíte pod psa, potřebujete jeho podporu, rameno, na kterém se vypláčete? Je tady pro vás kdykoli? Zajímá ho vůbec, jak se cítíte? Zda něco nepotřebujete? I toto je důležitým aspektem opravdového vztahu.

Foto: Pexels/ Stock foto

prázdnota, smutek

5. Věnujte svou pozornost také tomu, kdy vás vaše osoba kontaktuje. Pokud se vám ozývá jen tehdy, kdy má náladu na setkání, ale jinak na jeho zprávy marně čekáte, nebo dokonce na odpovědi na vaše trápení, pak to rozhodně není známka toho, že vás skutečně miluje.

6. Má s vámi váš miláček nějaké plány? Vezme vás s sebou někam? Mimo svůj byt, jeho postel? Nebo své aktivity tráví rozhodně bez vás? Nechybí vám tam něco? Otázka, zda by jste chtěla jít s ním?

7. Poslední červená vlaječka je i to, že vás rád nechává tzv. vydusit. Hraje si na pana tajemného, zkouší, jak moc jste do něj blázen a rád z toho profituje. Tím, že to nevydržíte a kontaktujete ho první, si dodává jistotu, že vás má v hrsti.

Názor muže zveřejněn na webu Žena aktuálně.cz:

„Pokud si na vás muž neudělá čas, nenaplánuje nějaký víkend nebo případně třeba dovolenou, je to divné. Zamilovaný chlap chce být se svou partnerkou co nejvíc, tady není mezi muži a ženami žádný rozdíl, takže pokud je „ten váš“ jiný, vypadá to, že vás prostě nemiluje.“

Už vůbec se nevracejte k muži, který jen přichází a odchází bez vysvětlení. Vždy s návratem, jak vás miluje, ale po čase zase odchází a je mu jedno, jak moc vás to bolí.

Cítíte-li jakékoli pochyby, dbejte své intuice! Pokud se vztah nikam neposouvá v jakékoli oblasti, není to vztah. Raněné srdce se pak léčí jen velmi těžko a daný muž si bude užívat vesele i jinde, zatímco vy se budete dlouho léčit z nedůvěry k mužům.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz