Hlavní obsah
Rodina a děti

Jak vybrat první dětské náušnice?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Alena Špinarová

TIAMI dětské náušnice s diamantem

11. 7. 12:06

Náušnice jsou překrásnou ozdobou, která dokonale podtrhne krásu vašeho děťátka v prvních letech života. Při jejich výběru byste ovšem měli pečlivě zvážit například dobu a způsob propíchnutí dětského ouška i vhodný materiál a zapínání.

Článek

Kdy dítěti propíchnout uši?

Asi první, co budete při hledání vhodných náušnic pro vaše děťátko řešit, je propíchnutí ouška. Nejvhodnější období k tomuto úkonu je od 3. do 6. měsíce věku dítěte. V tomto věku totiž ještě děti nemívají strach z doktorů a zároveň se nedotýkají svých uší, což v pozdějším věku představuje jisté riziko. Před zákrokem by dítě mělo být v každém případě již očkované hexavakcínou, případně vakcínou proti tetanu.

Způsoby, jak propíchnout dítěti uši, jsou v zásadě dva. Prvním je klasické propíchnutí oušek pomocí jehly. U této metody je vhodné použít dětské náušničky s nasazováním ze zadní strany lalůčku, které se zasunou při vytažení jehly. Druhým způsobem, který se u rodičů těší mnohem větší oblibě, je nastřelení. Jedná se o rychlejší a navíc méně bolestivou alternativu, po které navíc ouško téměř nekrvácí a nehnisá. Díky tomu není nutné po zákroku o ránu jakkoliv pečovat. V tomto případě nosí miminko po nastřelení náušnice až do zahojení ranek speciální náušnice vyrobené z chirurgické oceli nebo lékařského bioplastu. Po uplynutí několika týdnů po vpichu je možné tyto náušnice vyměnit za vámi vybrané kousky.

Foto: Alena Špinarová

Dětské náušnice s diamanty od TIAMI

Podle čeho vybírat náušnice pro děti?

Design hraje obecně u šperků velmi důležitou roli, ale při vybírání náušnic pro miminka a velmi malé děti jsou důležitější i jiné parametry. Jako rodiče byste měli zvážit především:

  • Materiál
  • Způsob zapínání
  • Design

Z jakého materiálu by měly být dětské náušnice?

Nejvíce vhodným materiálem prvních náušnic je zlato. U bílého, žlutého i růžového zlata je totiž nejnižší pravděpodobnost vyvolání alergické reakce. Náušnice ze zlata jsou samozřejmě o něco dražší než šperky vyrobené z jiných kovů, ale v tomto případě se investice rozhodně vyplatí. Přípustné jsou také šperky z oceli nebo stříbra, ovšem pouze pokud jsou povrchově upraveny rhodiem. Rhodiování totiž náušnicím kromě krásného lesku zajistí také hypoalergenní vlastnosti.

Jaké zapínání by měly mít dětské náušnice?

Velmi důležitým parametrem při výběru dětských náušnic je způsob zapínání. Pro děti ve věku od 3 měsíců je nejvhodnějším typem brizura. Jedná se o spolehlivý mechanismus, se kterým nedochází k samovolnému otevření. Naše náušnice z bílého zlata s diamantem Cute Heart jsou ideální volbou pro nejmenší děti. Tento ručně vyrobený šperk z hypoalergenního kovu zdobí broušený laboratorní diamant a disponuje bezpečným zapínáním brizura. Nadčasový design s moderním vyobrazením srdce je skvělým vyjádřením rodičovské lásky.

Pro děti od 6 měsíců se často používají náušnice s uzávěry ve tvaru puzety. Jedná se o jednoduché zapínání, kdy se na tyčinku náušnice nasouvá puzeta bránící vypadnutí náušnice. Toto zapínání je sice méně spolehlivé, na druhou stranu se při zachycení snadno uvolní, a zabrání tak případnému poranění.

Nejvíce odolným typem je zapínání na šroubek. Náušnice jsou v tomto případě opatřeny závitem, který se našroubuje na uzávěr, což minimalizuje možnost, že dojde ke ztrátě náušnice. Překrásnou ozdobou pro malé parádnice s uzávěrem na šroubek jsou náušnice z bílého zlata s diamantem Blossom mini. Ústředním motivem je originální vyobrazení jemného květu s laboratorním diamantem uprostřed. Toto precizní šperkařské dílo dá skvěle vyniknout něžné dívčí kráse. V sortimentu máme navíc i verzi pro maminky, které svůj outfit rády ladí s oblečením a doplňky své dcerky.

Foto: Alena Špinarová TIAMI

Dětské náušnice z bílého zlata s diamantem Cute Heart

Jaký vybrat design dětských náušnic?

Teprve poté, co vyberete vhodný materiál a mechanismus zapínání dětských náušnic, vás čeká ta nejzajímavější část – výběr designu. Myslete při tom na to, že čím je dítě menší, tím drobnější a lehčí by náušnice měly být. Velikost náušnic u miminka by neměla přesahovat 4 milimetry. Z důvodu bezpečnosti se vyhněte ostřejším hranám a masivním vzorům. Nevhodné jsou i klenoty, u kterých hrozí riziko zachycení za oblečení, nebo by mohly dětskou pokožku dřít či škrábat. U nás v TIAMI najdete v kategorii dětských náušnic šperky vyrobené výhradně ze zlata a laboratorních diamantů. Vynikají tak nejen svým originálním designem, ale také mimořádnou kvalitou materiálů a neomezenou životností. Dětské náušnice od TIAMI tak mohou být navždy připomínkou lásky, s níž byly věnovány.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz