Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Jak vybrat snubní prsten?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Alena Špinarová Tiami

Snubní prsteny

9. 11. 13:12

Snubní prsteny jsou jedinečným symbolem, který vám bude stále připomínat ten slavný den, kdy se vaše životní cesty propojily v jednu společnou. Něco tak důležitého je třeba volit velmi pečlivě a s rozmyslem. Jak vybrat snubní prsten? 

Článek

1. Vybírejte s předstihem

Snubní prsteny vás jako něžný symbol lásky budou zdobit po celý život. S jejich výběrem je to podobné jako s výběrem partnera; chvíli to trvá, než objevíte ten pravý, ale nakonec to stojí za to! Výběr těch správných snubních prstenů se proto nesnažte uspěchat a s hledáním začněte alespoň čtvrt roku před svatbou. Vybírat můžete i z pohodlí domova na internetových obchodech, stačí si jen předem zjistit správnou velikost prstenů.

2. Rozmyslete si, kolik chcete investovat

Nevíte si rady, jak správně vybrat snubní prsten? Ze všeho nejdříve si rozmyslete, kolik jste do prstenů ochotni investovat peněz. Od vašeho rozpočtu se totiž odvíjí, jaký materiál a typ šperku si budete moct dovolit. Myslete na to, že ačkoliv je celá svatba velmi nákladnou záležitostí, snubní prstýnky nejsou položkou, na které se vyplatí šetřit. Kvalita materiálu a provedení zajistí u dražších kousků dlouhou životnost. Šperk tak nemusíte z ruky téměř nikdy sundávat, přesto na něm nebudou viditelná běžná opotřebení.

Foto: Alena Špinarová TIAMI

snubní prsteny s diamanty

3. Zvolte si materiál prstenu

Materiál, ze kterého bude váš prsten ukovaný, úzce souvisí s jeho cenou. Jeho výběr se tak odvíjí od limitů vašeho rozpočtu, ačkoliv roli samozřejmě hrají i osobní preference.

Ideální volbou je 14karátové zlato, které slibuje vysokou odolnost a dlouhotrvající lesk. Zlatý prsten zkrátka hned tak zářit nepřestane, stejně jako vaše láska. V nabídce jsou různé barvy zlata, od bílé přes žlutou až po růžovou. V kombinaci s diamantem vzniká kvalitní šperk, který vás bude zdobit po celý život.

4. Nesledujte trendy, sledujte svůj styl

Sociální sítě jsou plné lákavých svatebních a okázalých trendů, při výběru snubních prstýnků jim však mnoho pozornosti nevěnujte. Snubní prsten není otázkou jedné sezóny, ale celého života. Svatební šperky proto vybírejte tak, aby souznily s vaším životním i módním stylem. Pokud si vyberete extravagantní prsten, přestože jinak oslavujete jednoduchost, stráví šperk většinu času v klenotnici, místo aby zářil na vašem prsteníčku. A to by byla škoda!

Foto: Alena Špinarová TIAMI

Snubní prsteny Tiami

5. Nechte si poradit s velikostí

Vybrat velikost snubního prstenu je oříšek, který vám pomůže rozlousknout zkušený odborník. Obvod prstu se v průběhu života mění, a tak je nutné zvolit prsten, který nebude příliš těsný. Pokud si chcete být opravdu jistí, navštivte zlatnictví nebo nějaký ateliér, kde si velikost můžete vyzkoušet osobně.

6. Řekněte ano lab-grown diamantům

Snubní prsteny s sebou nesou nepopiratelnou symbolickou hodnotu, i proto si mnoho žen volí prsten s diamantem. Nejtvrdší minerál vyjadřuje pevnost a nezlomnost vztahu s partnerem a k tomu navíc nádherně vypadá!

Udržitelné lab-grown diamanty stvrzují nejen lásku dvou lidí, ale i lásku k planetě. Rodí se totiž v laboratoři, a nezatěžují tak životní prostředí neekologickou těžbou. Jejich lesk a brilance je přitom od těžených diamantů rozeznatelná jen očima opravdových profíků.

Foto: Alena Špinarová TIAMI

Snubní prsteny

Snubní prsteny se prodávají i jako set, ve kterém minimalistický design pánského prstenu podtrhuje jemnou krásu dámského kroužku osázeného třpytivými laboratorními diamanty. To, co oba prsteny spojuje, je 14karátové zlato v různých barvách.

Pokud si s výběrem nevíte rady určitě se zastavte do zlatnictví a prohlédněte si aktuální nabídku.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz