Hlavní obsah
Finance

Aukční portál Aukro.cz mění nejvyšší vedení, nový CEO přichází z fitness obchodu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: pfc
10. 1. 12:45

Novým ředitelem velkého aukčního portálu Aukro.cz (většinový majitel Pale Fire Capital) se stal od ledna Peter Topor (foto).

Článek

Dosavadní CEO Jan Sadílek (květen 2021 až prosinec 2022) v působení v Aukru pokračuje, nově má na starosti oblast SběratelstvíStarožitnictví a stává se marketingovým ředitelem portálu. Topor dosud působil ve společnosti GymBeam (fitness obchod) a dříve také v e-commerce společnostech ShoptetFootshop.

„Úlohou Petra Topora bude pokračovat v nastavené strategii a zajistit další růst firmy novými rozvojovými projekty. Zaměří se zejména na produktovou a geografickou expanzi, prodej vráceného zboží z e-shopů a další zlepšování Aukra pro prodávající i kupující na počítači i mobilu,“ uvedl fond Pale Fire Capital.

Obrat Aukra v roce 2021 dosáhl 175 milionů korun, což je oproti roku 2020 nárůst téměř o 40 procent. Čistý zisk se meziročně zvedl ze 14 milionů na 35 milionů korun. Celkem bylo v roce 2021 na Aukru vystaveno téměř 32 milionů položek. TOP kategorií se stalo Sběratelství s ročním obratem 1,47 miliardy korun, následuje Starožitnosti a umění s 507 miliony.

www.borovan.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:
Aukro

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz