Hlavní obsah
Umění a zábava

České tržby v kinech Avatar: The Way of Water překročily 200 milionů korun

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Falcon
18. 1. 18:40

Největší filmový trhák posledních let, sci-fi blockbuster Avatar: The Way of Water (foto; 20th Century Studio), i měsíc po premiéře solidně vydělává v českých kinech.

Článek

Za uplynulý víkend snímek utržil za prodej vstupného téměř 21 milionů korun. Celkové tržby za pět týdnů promítání dosáhly téměř 220 milionů korun. Návštěva vystoupala na 1,083 milionu diváků.

Avatar 2 se minulý týden promítal ve 150 kinech po celém Česku, zatím to tedy vypadá, že zájem o velkofilm Jamese Camerona jen tak neopadne. Bude zajímavé sledovat, zda padne meta 300 milionů korun za vstupenky. To by druhého Avatara katapultovalo na špici nejlépe vydělávajících filmů v Česku.

První Avatar, který měl v Česku premiéru na konci roku 2009, celkem utržil v kinech téměř 210 milionů korun. Lístek si koupilo přes 1,27 milionu diváků. Při porovnávání čísel je třeba vzít v potaz širší kinosíť v České republice v současné době a rovněž vyšší průměrnou cenu kinovstupenky.

www.borovan.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz