Hlavní obsah
Umění a zábava

Druhý Avatar v kinech odstartoval s globálními tržbami přes 430 milionů dolarů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: 20th century
19. 12. 2022 8:40

„Avatarský“ film již podruhé roztáčí kolotoč stovek milionů za prodej lístků ve světových kinech. Blockbuster Jamese Camerona Avatar: The Way of Water (foto) za uplynulý, premiérový víkend ve Spojených státech a Kanadě utržil 134 milionů dolarů.

Článek

V Číně, na druhém nejdůležitějším trhu, se tržby vyšplhaly na 57,1 milionu dolarů. Je dobré doplnit, že v Říši středu jsou stále platné covidové restrikce, jakékoliv predikce ohledně kinotržeb jsou obtížně stanovitelné. Na obou trzích se čekala o něco vyšší čísla, i tak se jedná o prvotřídní byznysový výkon.

Celkové tržby Avatara 2 (recenze zde) po celém světě se vyšplhaly na 435 milionů dolarů. V některých srovnáních dvojka vede nad jedničkou: první Avatar (2009) otevřel na severoamerickém trhy s tržbami 77 milionů dolarů. Výrobní náklady Avatar: The Way of Water se odhadují na 350 až 400 milionů dolarů, což z něj činí jeden z nejdražších filmů všech dob.

První Avatar (všechna uvedení) doposud prodal kinovstupenky za 2,923 miliardy dolarů, čímž se zařadil na první místo žebříčku nejvýdělečnějších blockbusterů. Z celkové sumy připadá 785 milionů na severoamerický trh, zbylých 2,138 miliardy na mezinárodní trhy. Podle Camerona za úspěch u Avatara 2 bude považovat, pokud jeho kinotržby překročí sumu 2 miliard dolarů.

www.borovan.cz

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz