Hlavní obsah
Názory a úvahy

Extremisté šikanují Pražany, primátor Svoboda a městská rada jen apaticky přihlížejí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Magistrát hlavního města Prahy
18. 3. 15:53

Všem těm, kteří varovali před kolaborací ODS s radiálně levicovými Piráty na pražském magistrátu, dává vývoj v posledních dnech za pravdu. Již tak neradostnou dopravní situaci v Praze zhoršují akce extremistů.

Článek

Již poněkolikáté za poslední dva tři týdny (podle všeho levicoví) extremisté částečně zablokovali/omezili pražskou magistrálu v dopravní špičce s obskurním požadavkem snížit v hlavním městě rychlost na 30 kilometrů za hodinu. Je to naprostá nehoráznost, arogantní sobectví a šikana tisícovek Pražanů, zhoršení životního prostředí v Praze a skandální neschopnost primátora Bohuslava Svobody (foto) a městské rady, ve které sedí vedle ODS, Piráti, TOP 09 STAN.

Aby se na jedné z nejvytíženější dopravních tepen konaly jakékoliv demonstrace, zvláště pokud policie vydá nesouhlasné stanovisko, v momentě, kdy se tudy ve špičce přesouvají tisíce a desítky tisíc Pražanů i přespolních do práce, do škol atd., je ptákovina a jelitózní nápad nejhoršího kalibru. Nejde jen o sobectví extremistů, kteří tak dávají najevo, že jsou něco víc, že mají nadřazená práva než ti, které blokují.

Je nepochybné, že zácpa a významné zpomalení provozu kvůli protestním akcí extremistů znamená více zplodin a emisí z automobilů do ovzduší a bezpochyby zhoršuje ovzduší kolem magistrály. Nemluvě o tom, že obecné snížení rychlosti na 30 km/h by mělo podobný efekt (pomalé popojíždění způsobuje více emisí).

Jedná se i o ohrožení zdraví a životů těch, kteří by v případných projíždějících sanitkách bojovali o cenné minuty a o život. Ještě v čerstvé paměti je případ z Německa na podzim 2022, kdy akce klimaextremistů spoluzavinila smrt zraněné cyklistky, když jejich blokáda podle všeho zpomalila příjezd speciálního zásahového vozu.

To, že k této šikaně všech Pražanů apaticky přihlíží nový primátor Bohuslav Svoboda a celá městská rada, je skandál a jejich vážné selhání. U radikálních Pirátů a radního pro dopravu Zdeňka Hřiba je tento postoj pochopitelný - extremisté na magistrále se rekrutují z podobného politického a myšlenkového kadlubu jako Pirátská strana. U ODS je ale tento postoj smrtící - je to signál pro pravicové voliče i všechny ostatní, že je ODS nehájí, nebude hájit a že je zradila v zájmu kolaborace s pirátskými radikály. Cože? Primátor, pražská ODS atd. si nedokáží poradit s malou skupinkou sobeckých radikálů? Situace v Praze se vlivem magistrálových extremistů radikalizuje. Ještě dvě tři podobné akce a nikdo se nebude moci divit, že někdo na radikály zareaguje radikálně.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz