Hlavní obsah
Umění a zábava

Globální tržby Avatara 2 za prodej kinovstupenek překročily 1,7 miliardy dolarů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: 20th century studios
9. 1. 8:37

Již nyní je jasné, že nový sci-fi blockbuster Avatar: The Way of Water (foto; studio 20th Century Studios) směřuje mezi TOP 5 nejvýdělečnějších filmů všech dob.

Článek

Snímek (recenze zde) vstoupil do světových kin v polovině prosince 2022. Globální tržby z prodeje kinolístků aktuálně dosahují objemu 1,708 miliardy dolarů. Producent a režisér filmu James Cameron uvedl, že za úspěch bude považovat, když tržby filmu překročí 2 miliardy dolarů. Tato meta je již evidentně na dohled.

Z celkové sumy tržeb připadá na trh v USAKanadě 517 milionů dolarů, zbylých 1,191 miliardy na mezinárodní trhy. Nejsilnější byznysové výsledky v pokladnách kin Avatar 2 kromě Severní Ameriky zaznamenal v Číně (190 milionů), Jižní Korei (75 milionů), Francii (95 milionů), Německu (68 milionů) nebo ve Velké Británii (55 milionů dolarů).

První Avatar (všechna uvedení) doposud prodal kinovstupenky za 2,923 miliardy dolarů, čímž se zařadil na první místo žebříčku nejvýdělečnějších blockbusterů. Z celkové sumy připadá 785 milionů na severoamerický trh, zbylých 2,138 miliardy na mezinárodní trhy.

www.borovan.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz