Hlavní obsah

Havlíkova komedie Ostrov vyšoupla druhého Avatara z čela českého filmového žebříčku

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Cinemart
9. 2. 13:21

Po sedmi týdnech v čele žebříčku podle víkendových tržeb TOP 20 UFD hollywoodský velkofilm Avatar: The Way of Water konečně našel přemožitele.

Článek

Na trůnu jej vystřídala nová komedie režiséra a scenáristy Rudolfa Havlíka Ostrov (foto). Film s Jiřím LangmajeremJanou Plodkovou za uplynulý víkend utržil skoro 11 milionů korun, návštěvnost dosáhla 62 tisíc diváků. Celkové tržby za první premiérový týden se pohybují na úrovni cca 12 milionů korun, lístek si koupilo 68 tisíc diváků.

Samotný Avatar 2 směřuje na pozici nejvýdělečnějšího filmu v novodobé historii českého kinoprůmyslu. Celkové tržby za 8 týdnů promítání se vyšplhaly na 264 milionů korun, do kin přišlo 1,3 milionu diváků. Na špici je stále životopisný film Bohemian Rhapsody (listopad 2018) s kinotržbami přes 266 milionů korun.

www.borovan.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz