Hlavní obsah
Finance

Komárkova skupina Allwyn expanduje na severoamerický trh, kupuje loterii v Illinois

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: kkcg
23. 12. 2022 13:06

Loterijní skupina Allwyn miliardáře Karla Komárka ml. (foto; skupina KKCG) dále pokračuje v zahraniční expanzi.

Článek

Po získání loterijní licence ve Velké Británii vstoupí i na severoamerický trh. Allwyn se dohodla na akvizici skupiny Camelot Lottery Solutions, kterou v současné době vlastní fond Ontario Teachers’. Uzavření transakce se očekává v prvním čtvrtletí roku 2023.

Skupina Camelot LS Group se sídlem v Chicagu provozuje prostřednictvím provozní firmy Camelot Illinois LLC illinoiskou loterii Illinois Lottery, a to na základě soukromé smlouvy o správě. Na rozšíření svých loterijních provozů spolupracuje s arkansaskou stipendijní loterií Arkansas Scholarship Lottery. Skupina má i technologickou divizi, která poskytuje produkty a služby loteriím a jejich hráčům v Evropě a v Severní Americe.

Společnost Allwyn provozuje loterie v Rakousku, České republice, Řecku, na Kypru a v Itálii. Díky úspěchu ve výběrovém řízení počátkem tohoto roku se Allwyn má stát od února 2024 provozovatelem národní loterie ve Velké Británii.

www.borovan.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:
Karel Komárek
Allwyn

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz