Hlavní obsah
Finance

Liftago se vymanilo z milionové ztráty, tržby vyrostly o více než 50 milionů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Liftago
28. 1. 11:32

Technologická a logistická firma Liftago (na fotce spoluzakladatel a CEO Ondřej Krátký) se v Česku v roce 2021 oklepala z následků covidové pandemie a pořádně nastartovala tržby.

Článek

Společnost Liftago CZ v roce 2021 utržila téměř 160 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 56 milionů více. Liftago se zároveň vyhrabalo z nepříjemné ztráty v roce 2020 ve výši 14 milionů a předloni skončilo v čistém plusu přes 4 miliony korun.

Hodnota doprav realizovaných řidiči přes logistickou platformu v roce 2021 podle údajů firmy vzrostla o 29 procent na 342 milionů korun a průměrný výdělek řidičů za hodinu připojenou na Liftagu vzrostl o 33 procent. Přeprava zásilek v daném období tvořila necelých 30 procent počtu přeprav na Liftagu a meziročně vyrostla dvojnásobně.

Hlavním podílníkem Liftaga je skupina Livesport miliardáře Martina Hájka, která na konci roku 2021 vlastnila 51,83 procenta. Dalšími majiteli je podnikatel Martin Hausenblas s 35,41 procenta a rovněž Krátký (nižší procenta).

www.borovan.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:
Liftago

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz