Hlavní obsah
Knihy a literatura

Na trh letos zamíří knižní novinka úspěšné spisovatelky Aleny Mornštajnové

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Vojtěch Vlk
23. 1. 17:44

Jedna z nejprodávanějších českých spisovatelek Alena Mornštajnová (foto; tituly Listopád, Kapka Ája, Hana) chystá na letošní rok knižní novinku.

Článek

Kniha nazvaná Les v domě vyjde v květnu v nakladatelství Host. „Alena Mornštajnová napsala strhující dramatický příběh o tom, že nic v životě není ta­kové, jak to na první pohled vypadá, a že žádné tajemství není nikdy pohřbeno tak hluboko, aby se nedalo vykopat,“ uvedli zástupci Hostu.

Podle statistik Mornštajnové domovského nakladatelství Host se prodeje Mornštajnové knížek v polovině roku 2021 přehouply přes 500 tisíc (!) prodaných kusů. Bestselleru Hana se prodalo cca 200 tisíc kusů, románu Listopád se vytisklo v prvním nákladu 110 tisíc kusů. Vysoké prodeje při průměrném cenovém rozmezí jednoho výtisku od 230 do 330 korun dávají souhrnné maloobchodní tržby někde v intervalu od 115 milionů do 165 milionů korun (odhad z poloviny roku 2021).

Celkem ediční plán Hostu pro letošní jaro obsahuje přes 60 titulů. Mezi nimi i limitovaná edice úspěšného románu Kateřiny Tučkové Bílé Vody (viz odkaz pod textem) s ilustracemi Jaromíra 99 nebo rozsáhlý román Alexandera Staffy Násilí, který nás zavede do válečných let na Bukovinu, Ukrajinu, do Běloruska a do Osvětimi. Autor Násilím debutuje ve svých více než sedmdesáti letech. V březnu rovněž vyjde novinka Petry Klabouchové nazvaná U severní zdi. Po bestselleru Prameny Vltavy se tentokrát autorka pustila do „dalšího nezpracovaného historického tématu, román je inspirovaný osudy politických vězeňkyň z padesátých let“.

www.borovan.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz