Hlavní obsah
Názory a úvahy

Novinář Strakatý si z českých médií udělal posluhující joudy a vydělal stovky tisíc

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Active Radio
28. 7. 15:31

Takto se dělá mediální byznys na špičkové úrovni. Novinář a moderátor Čestmír Strakatý (foto) brilantně využil slabosti a relativně snadné manipulovatelnosti českých médií.

Článek

Ve výsledku má v kapse za minimum práce, za jediný rozhovor s hercem Jaroslavem Duškem, příjemné stovky tisíc korun.

Česká mainstreamová média jsou již od dob covidu nastavena extrémně pro-establishmentově a výrazně proti jakýmkoliv alternativám (politickým, medicínským, duchovním atd.). Do takovéhoto nastavení stačilo Strakatému vypustit upoutávky na nedávné interview s Duškem s jeho promluvami ohledně rakoviny (mimochodem tyto svérázné názory herec hlásá možná už desítky let) a pak jen pozorovat, jak řada tuzemských médií de facto pracuje pro jeho soukromý byznys. Ohledně Duška v uplynulých dnech vyšly desítky, možná stovky textů, vyjadřoval se ministr zdravotnictví, řada dalších politiků a dalších veřejných person, téma bylo široce probíráno na sociálních sítích.

Jak Strakatý uvedl pro Borovan.cz, ve výsledku to znamenalo nárůst jeho nových předplatitelů na platformě HeroHero během pár dnů o cca 2 tisíce na aktuálních 8600. Trocha počtů: 2000 předplatitelů, měsíční předplatné je 5 eur, jedno euro si bere HeroHero, tedy 2000 krát 4 krát kurz 24,16 koruny za euro rovná se přes 193 tisíc korun. Za jeden měsíc a za jeden rozhovor (je pravděpodobné, že řada těchto nových předplatitelů po měsíci odejde).

Poměr cena/výkon naprosto špičkový a v českých médiích ojedinělý. Strakatý tak bezpochyby patří k nejlépe placeným novinářům v České republice (k jeho vlastnímu byznysu je třeba připočíst i příjem od Czech News Center za rozhovory Prostor X).

www.borovan.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz