Hlavní obsah
Umění a zábava

Režiséři Bebjak a Blaško začali pro TV Nova točit novou řadu Kriminálky Anděl

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: TV Nova
24. 1. 11:13

U již dříve ohlášeného projektu nové řady kriminálního seriálu TV Nova Kriminálka Anděl konečně padla první klapka. V pořadí se jedná o pátou řadu (foto) s podtitulem Legendy se vracejí, která se začala točit po devítileté přestávce.

Článek

Podle komerční televize „pětka“ vzniká „se stejnou hereckou základnou i tvůrčím týmem“. V roli vyšetřovatelů se opět objeví Marek Taclík, David Švehlík, Helena DvořákováMichal Novotný, režíruje třínásobný držitel Českého lva Peter Bebjak nebo Michal Blaško. Původní tým se rozšíří ještě o dvě nové postavy, obměnou projde i soudní patologie. Z herců osvědčenou sestavu doplní Jiří Langmajer, Oskar Hes, Pavla Gajdošíková nebo Ema Businská. Kreativním producentem TV Nova je David Musil.

„V páté řadě moji postavu Tomáše čeká novinka - mám ženu a nevlastní dceru Hanu, která je nově součástí vyšetřovacího týmu,“ naznačil Švehlík. „První řada Kriminálky Anděl (rok 2008, pozn. aut.) byla mým prvním projektem, na kterém jsem v Česku pracoval jako režisér.  Návrat k ní je pro mě trochu nostalgický, ale zároveň se těším, že budu spolupracovat se stejným týmem,“ doplnil Bebjak.

Točit se bude do letošního července. Celkem vznikne 16 nových epizod, které se podle stanice volně inspirují skutečnými případy kriminalistů nebo reálnými policejními spisy. Vzhledem k procesu postprodukce se dá čekat nasazení Kriminálky Anděl 5 do vysílání někdy v roce 2024. Doposud vzniklo 61 dílů čtyř řad seriálu, poslední premiérová řada se ve vysílání Novy objevila v roce 2014.

www.borovan.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:
Seriál Kriminálka Anděl
Marek Taclík
Jiří Langmajer

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz