Hlavní obsah
Knihy a literatura

Spisovatelka Soukupová vydává další román, knihu posílá na trh opět brněnský Host

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: david konečný
4. 1. 8:37

Jedna z nejprodávanějších českých spisovatelek Petra Soukupová (foto) posílá na knižní trh další román Nikdo není sám.

Článek

Novinka „popisuje několik složitých měsíců hrdinky Veroniky, která se srovnává se smrtí matky, péčí o nemocného otce a balancuje vztah se svými dvěma náctiletými dětmi“. Titul vydává brněnské nakladatelství Host. Soukupová doposud vydala tři knihy pro děti a sedm knih pro dospělé (všechny u Hostu). Je držitelkou řady ocenění a nominací (Magnesia Litera, Cena Jiřího Ortena).

Podle údajů Hostu knihy Soukupové v součtu čerstvě překročily 200 tisíc prodaných výtisků (včetně dětských knih, brožovaných tisků i elektronických knih), což již řadí mezi nejúspěšnější literáty/literátky v Česku. Nejprodávanější je zatím její knihy Zmizet (2009; 38 tisíc výtisků), Věci, na které nastal čas (2020; 30 tisíc výtisků) a Pod sněhem (2015; 31 tisíc).

Následuje knižní titul Nejlepší pro všechny (2017; 25 tisíc), K moři (2007; 21 tisíc) a Marta v roce vetřelce (2011; 13 tisíc). Z dětských knih Soukupové se nejlépe prodával Klub divných dětí (2019; 19 tisíc výtisků). „Platí, že e-booky se pohybují zhruba mezi tisíci a dvěma tisíci staženími,“ doplnila Klára Kubíčková z Hostu.

www.borovan.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:
Petra Soukupová

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz