Hlavní obsah
Umění a zábava

V Česku na druhého Avatara přišlo na startu do kin přes čtvrt milionu diváků

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: falcon
21. 12. 2022 8:48

Dle očekávání, sci-fi sequel režiséra a producenta Jamese Camerona Avatar: The Way of Water (foto) se okamžitě po startu v českých kinech (15. prosince) zařadil na horní místa nejrůznějších žebříčků tuzemského kinotrhu.

Článek

Během premiérového víkendu blockbuster prodal lístky za 48 milionů korun, do kin přišlo 243 tisíc diváků. Za celý premiérový týden tržby dosáhly 52 milionů korun, návštěvnost vyskočila na 264 tisíc diváků.

Tříhodinový Avatar: The Way of Water (recenze zde) se tak zařadil na páté místo celkového žebříčku UFD TOP 20 podle návštěvnosti premiérového víkendu, hned před snímek Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (235 tisíc diváků; 2011). Na prvním místě stále zůstává marvelovka Avengers: Endgame (2019) s tržbami 58,5 milionu korun a návštěvností 345 tisíc diváků. První Avatar (2009) v žebříčku není.

www.borovan.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz