Hlavní obsah
Umění a zábava

Velkofilm Avatar: The Way of Water v kinotržbách překračuje hranici 2 miliard dolarů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Falcon
24. 1. 9:05

Skvělý úspěch pro režiséra, filmového vizionáře a producenta Jamese Camerona, který umožní pokračování epické ságy z planety Pandora.

Článek

Cameronův aktuální velkofilm Avatar: The Way of Water (foto; studio 20th Century) v těchto dnech překračuje velkolepou metu 2 miliard dolarů z prodejů kinolístků po celém světě. Tuto hranici Cameron již dříve označil jako hranici rentability a indikátor byznysového úspěchu druhého Avatara. Z celkové sumy tržeb připadá cca 600 milionů na USAKanadu, zbytek pak na mezinárodní trhy (Čína - 230 milionů dolarů).

Aktuální prodeje Avatar 2 v kasách kin tak tento blockbuster katapultují mezi šest nejvýdělečnějších filmů všech dob, jejichž kinotržby překročily 2 miliardy dolarů. Sem patří i první Avatar, Avengers: Endgame, Star Wars: The Force Awakens, Avengers: Infinity War a Titanic. Tři z těchto velkofilmů režíroval Cameron - Titanic, Avatar a nyní Avatar: The Way of Water. Úspěch Avatara 2 znamená, že Cameron může do kin poslat nejen třetí díl ságy (podle všeho v roce 2024), který je aktuálně v postprodukci, ale i čtyřku a možná i pětku.

První Avatar (všechna uvedení) doposud prodal kinovstupenky za 2,923 miliardy dolarů, čímž se zařadil na první místo žebříčku nejvýdělečnějších blockbusterů. Z celkové sumy připadá 785 milionů na severoamerický trh, zbylých 2,138 miliardy na mezinárodní trhy.

www.borovan.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz