Hlavní obsah
Aktuální dění

Pouliční kejklíři i malování na obličej. Den dětí v Azylovém Gloria

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Arcidiecézní charita Praha

Den dětí v Azylovém domě Gloria

8. 6. 12:00

Den dětí oslavili nejmladší obyvatelé Azylového domu Gloria již tradičně na zahradní slavnosti.

Článek

Akci pro ně uspořádala NADACE AGEL. Opět to bylo odpoledne plné zážitků, které nemají jinak šanci zažít.

Velkou radost udělalo dětem, ale i jejich maminkám malování na obličej. Jako první se osmělil čtyřletý Martin, kterému umělec během pár sekund na obličej namaloval dinosaura. Zatímco Martin pak hrdě pózoval fotografům, jeho malá sestřička se styděla. Nakonec se ale i ona osmělila a stala se z ní krásná „myška“.

Všechny oči se pak začaly upínat k vystoupení divadla Loutky v nemocnici. „Spolupracujeme s ním asi dva měsíce. Jezdí rozveselit pacienty do našich nemocnic i seniory do LDN. Jejich vystoupení se mi líbí, připomínají mi pouliční umělce a napadlo mě, že úspěch by mohli mít i tady,“ vysvětluje volbu programu ředitelka NADACE AGEL Veronika Dostálová. Dynamická a empatická žena do programu zapojila i své dvě dcery. „K pomoci handicapovaným a sociálně slabším lidem vedeme holky od malička a je to pro ně samozřejmost,“ dodává Dostálová.

Azylový dům je pro ně bezpečným zázemím

Málokoho by při prvním pohledu napadlo, co všechno mají tyto děti a jejich maminky za sebou. Dnes mají rozzářené oči a vypadají moc spokojeně a bezstarostně. Podle ředitelky Azylového domu Gloria, sestry Imeldy tu nacházejí bezpečné prostředí a společenství, kde mohou být samy sebou. „Dnešní odpoledne je pro ně vytržení ze stereotypu a ujištění, že na nich záleží,“ říká.

Obyvatelé Azylového domu se na dnešní den pilně připravovali. Maminky napekly štrůdly a buchty a připravily pro děti stanoviště se soutěžemi. Jejich potomci pro změnu vyráběly voňavá mejdlíčka.

NADACE AGEL patronem

V současné době je v Azylovém domu Gloria ubytovaných 42 maminek a dětí. Snaží se tu překonat náročné životní období a nastartovat změnu k lepšímu. „Maminkám a dětem přeji, aby byly zdravé a aby našly vůli vzít život do vlastních rukou“, říká Dostálová, jejíž nadace převzala před sedmi lety patronát nad Azylovým domem Gloria a podporuje jeho provoz i přímou pomoc jeho obyvatelům.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz