Článek
Jejich rodina si prošla celou řadou nepříjemných situací a nyní se zdá, že je před nimi další výzva, a to urovnání vzájemných vztahů. Herečka nikdy neskrývala fakt, že její vztah s dcerou byl občas komplikovaný. Situace vygradovala natolik, že se Sofie dokonce odstěhovala z domova ještě před dosažením plnoletosti. „Všechno budu muset dát dohromady. Svůj osobní život i vztah s dcerou,“ přiznala nedávno známá herečka.
Střídavá péče Psychické problémy a návrat domů
Sofie si prošla střídavou péčí, která pro ni nebyla vůbec snadná. Ivana Jirešová k tomu uvedla, že spolu chvilku byly, ale někdy naopak vůbec. „My jsme spolu 14 dní byly a 14 dní ne, tak tam na tu výchovu nezbyl čas. Užívaly jsme si to, že jsme spolu. Já jsem jí spoustu věcí odpouštěla.“ Také přiznává, že nedokáže objektivně zhodnotit svůj přístup k výchově. Zatímco okolí ji považuje za měkkou, Sofie by ji údajně označila za přísnou a hysterickou matku.
Před časem Sofie strávila tři měsíce na psychiatrii, a po propuštění se vrátila opět domů ke své matce. A nakonec se rozhodla odhalit celou pravdu. „Diagnostikovali mi hraniční poruchu osobnosti, anorexii a bulimii. Jsem teď po tříměsíční psychiatrické léčbě a tohle je první týden, kdy jsem zase venku a rozkoukávám se,“ svěřila se Sofie. Tehdy to vypadalo, že se svou matkou konečně našla společnou řeč. Bohužel se situace opět vyhrotila a Sofie se znovu odstěhovala z domu. Sofie je dcerou Ivany Jirešové a zesnulého novináře Ondřeje Höppnera. Rodiče se kvůli péči o dceru soudili dlouhých 10 let. Nakonec se dcera ve čtrnácti letech sama rozhodla, že bude žít u své matky.
Ivana Jirešová si je plně vědoma toho, že má před sebou nelehký úkol. Musí si dát do pořádku nejen svůj osobní život, ale především vztah se svou dcerou. Bude to určitě vyžadovat čas, trpělivost a vzájemné pochopení. Přestože to vypadá složitě a s někdy nejistým výsledkem, je na tom ale pozitivní snad to, že si Ivana Jirešová uvědomuje nutnost zapracovat na zlepšení vztahu se Sofií. Čas ukáže, zda se jim podaří najít společnou cestu a vybudovat si pevnější rodinné pouto.
A co je ona hraniční porucha osobnosti?
Hraniční porucha osobnosti ovlivňuje emoční klid a mezilidské vztahy nemocného. Lidé, kteří trpí touto poruchou, mají velmi často intenzivní výkyvy nálad, mají nestabilní náladu, depresivní pohled na svět, ale také velmi časté myšlenky na sebevraždu. Nemoc se začíná projevovat v době dospívání, protože právě tito jedinci bývají často zranitelní a trpí pocitem osamocení a bezmoci.
Zdroje: Blesk.cz, Extra.cz, Zeny.iprima.cz, Ahaonline.cz