Hlavní obsah

Jevgenij Prigožin

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

26. 8. 16:54

Spadnul s letadlem s nebe. Snad. Nikdo nic neví určitě, všichni jen spekulují. Ani tajné služby ve světě nic neví. Jedině Vladimír Vladimírovič Putin kondoloval jeho pozůstalým k jeho smrti. On ví?

Článek

Kdo byl Jevgenij Prigožin? Má specifickou osobní historii. Běžný občan by mu asi nedůvěřoval. Je označován jako „Putinův Kuchař“, protože Putin se u něho často stravoval. Tam si ho také vyhlídnul. Bylo mu umožněno mít soukromou armádu a ochotně dělal špinavou práci za Putina v Africe i na Ukrajině. Naposled v prostoru Bachmutu. Ruská armáda chtěla po něm službu, ale její spolupráce vázla. Proto její vedení včetně ministra obrany Šojgua nevybíravě veřejně seřval a se svými chlapy opustil frontovou linii a vydal se s nimi na Moskvu.

Pozoruhodné je, že ruský lid ho cestou na Moskvu vítal, jako na počátku druhé světové války vítal Němce, jako své osvoboditele. Po jeho údajné smrti vznikají po ruské zemi mnohá pietní místa lidové úcty k němu. Zemřel? Zdá se, že jedině Putin to ví. Ostatní to jen tuší.

Ostatní spekulují, protože nepřátel měl mnoho. Teroristický čin? Výpověď letušky před odletem je pro to určitou indicií. Sestřelení? O tom svědčí řada videí zachycujících pád letadla bez křídla. Ale kdo ho sestřelil? Putinovy tajné služby? Obranná protiletadlová vojska? Ve vojensky nezajímavém terénu? Sestřelení druhým letadlem? Prigožin v té době měl mít ve vzduchu ještě jedno letadlo. Ruská stíhačka? Mlha se zahušťuje a žádné svítání pravdy. Musíme počkat! Jen Putin nečekal a kondoloval rodině.

V Rusku je takový zvyk, že nepohodlní lidé umírají po otravě jedem nebo padají s oken. Ti lepší padají s letadlem.

.......................

Napsáno pro iDnes

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz