Článek
„Jsme už ve vyšším věku, tak řešíme s manželem, jak nejlépe vyřešit naše majetkové záležitosti. Rádi bychom, aby po smrti jednoho z nás zůstal náš dům majetkem druhého až do jeho smrti. Potom ať dům zdědí napůl dcera se synem. Stačí to takto napsat do závěti?“
Možné řešení? Svěřenské nástupnictví
Ve vašem případě by bylo nejlepší možností tzv. svěřenského nástupnictví, to znamená, že určíte primárního dědice - ve vašem případě vašeho muže a on zas vás - který bude majetek spravovat do předem určené doby, než bude splněna vámi stanovená podmínka (okamžik jeho nebo vaší smrti) kdy majetek dostanou následní dědicové (ti, kterým majetek zůstane), tedy váš syn a dcera.
Jak na to?
Toto opatření může být učiněno v rámci závěti, je pro dědice právně závazné, ale velmi doporučuji nechat ho v tomto případě sepsat u notáře. Sepsala byste ho vy pro případ vaší smrti, a zároveň váš manžel pro případ své smrti.
Proč to řešit individuálně?
Každá rodina a majetková situace je jiná, proto doporučujeme řešit dědická ujednání vždy individuálně. Pokud si nejste jistí, rádi vám poradíme a pomůžeme najít nejlepší řešení pro vaši konkrétní situaci.
Více častých dotazů najdete na našich stránkách www.neztratitsevestari.cz
Potřebujete poradit?
Řešíte podobnou situaci a nevíte si rady? Neváhejte a obraťte se na naši bezplatnou poradnu:
- E-mail: poradenstvi@sue-ryder.cz
- Poradenská linka: 777 718 465 (informace o provozu linky naleznete na našich webových stránkách)