Hlavní obsah

Zrcadlo smrti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

27. 10. 12:16

Lidské civilizace se rodí, vyvíjejí a hynou stejně jako jednotlivci.

Článek

A t To je objev pana Tytlera zabývajícího se starověkým Řeckem a Římem zhruba před dvěma stoletími a současné události nabírající na dramatičnosti to plně potvrzují. Protože věk dožití jednotlivé civilizace je asi tři století, můžete si každý spočítat, že debakl západoevropských společenství je přirozená věc. Všechny tyto společenské systémy umírají na stejnou nemoc - chamtivost elit a stále se rozevírací propast mezi vládou a národem. Platí to stejně pro staré Řecko jako pro současné zkrachovalé mocnosti. Proto si myslím, že na barvě zrcadla smrti moc nezáleží a že bychom se měli snažit, aby evropská agónie nenabrala hnědou nebo černou. Zkráceně se mi to jeví takhle: My Češi jsme do roku 1989 pluli na rezavém oprýskaném sovětském parníku, na lodi byl nepořádek a tak jsme prostřednictvím demokratů z povolání přestoupili na luxusní plavidla. Jenže jsme si ve své touze ne po demokracii, ale po lepším životě nějak nevšimli, že americká supeloď povážlivě nabírá vodu a že nablýskaný parník Evropa se potápí. Takže nezbývá, než se učit plavat a snažit se odstavit od moci ideologicky zdatné hlupáky dělající všechno pro to, aby nás už na palubu nikdo nechtěl. Čechy by měli reprezentovat realisticky uvažující hospodáři a ne psychopati pyšnící se hrubě ztrátovým rozpočtem a působící fatální škody zbytečnými siláckými řečmi!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz

Další články autora