Hlavní obsah
Cestování

Ivo Heger: V sobotu začal Advent v Záhřebu. Zažijte Chorvatsko jinak

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: J. Duval/HRVATSKA TURISTIČKA ZAJEDNICA

Advent v Záhřebu - foto z loňského ročníku

29. 11. 2022 17:16

V sobotu 26. listopadu začal letošní Advent v Záhřebu. Po dvou kovidových ročnících se naplno vrací oblíbená akce, která vám dává možnost zažít zcela jinou chorvatskou atmosféru, než jsme zvyklí.

Článek

Co na vás až do 7. ledna čeká? Stovka koncertů, přímo v ulicích i v uzavřených prostorách. Výstavy v muzeích a galeriích. Další program připravený Chorvatským národním divadlem v Záhřebu, Chorvatskou živnostenskou komorou a tamní zoologickou zahradou. „Adventní Záhřeb je jednou z nejvýznamnějších událostí pro Záhřeb a chorvatský cestovní ruch v letošním roce a očekávám, že stejně jako v předchozích letech přispěje k růstu turistického ruchu v Záhřebu,“ říká Martina Bienenfeldová z Chorvatského turistického sdružení (obdoby českého Czechtourismu).

Na záhřebských akcích spojených s Vánocemi postupně přibývá také Čechů. Potvrzuje to také nový šéf pražské kanceláře výše zmíněného sdružení Miodrag Mlačić: „Také turisté z České republiky objevili kouzlo adventního Záhřebu a češtinu je možné slyšet stále častěji na ulicích, u stánků s občerstvením, v kavárnách a restauracích také v tomto předvánočním období, což nás velmi těší.“

Další informace jsou na českém portálu věnovaném Chorvatsku ejadran.cz a na webu Adventu v Záhřebu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz