Článek
Je mi líto, ale válka na Ukrajině stále pokračuje. Clickbait je bohužel velmi používaná metoda na získání většího počtu zhlédnutí na sociálních sítích. Ve zkratce to znamená že název videa, článku apod. slibuje něco co se v obsahu nenachází. Chytlavý název vás přiměje kliknout na odkaz podobně jako u tohoto článku.
Clickbaitu se velmi těžce vyvarujete. Ve většině případů je téměř nemožné clickbait odhalit. S dnešní AI dobou ke všemu tvůrci mohou přidat i velmi důvěryhodný obrázek. Když něco zní až moc dobře, je velká pravděpodobnost že to tak nejspíš nebude.
Clickbait je ale možné rozpoznat pomocí následujících informací:
1.) Zdroj
Pokud u zdroje je známo že jeho videa nebo články jsou často clickbait nemá smysl doufat ve vyjimku. Lepší je neztrácet čas a odejít ze stránky.
2.) Důvěryhodnost
Pokud by název zněl nějak moc šíleně nebo nelogicky jako u tohoto článku je možné že to bude clickbait. Jestli k tomu bude taky nějaký obrázek, je dobré si ho prověřit jestli byl někde už použit a v jakém smyslu. To také už souvisí s dezinformacemi o kterých bude možná také někdy můj článek.
3.) Náplň titulku
Pokud se slíbený děj z titulku dlouho nezjevuje a obsah jde jiným směrem, je čas odejít. Zbytečně ztrácíte čas který můžete věnovat Lepším věcem.
Clickbait úzce souvisí s dezinformacemi. V dnešní době je těžké se mu vyhnout. Buďte opatrní jaký obsah sledujete a nevěřte všemu co si na internetu přečtete. Řiďte se svým zdravým selským rozumem.
Anketa