Hlavní obsah
Umění a zábava

Metroviny, příběhy z metra: Chvály není nikdy dost. A tak se více chvalme

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels
12. 11. 10:25

90. Metrovina příběhů a postřehů z pražského metra se zamýšlí nad chválením se navzájem.

Článek

Při dnešním uchvátaném způsobu života se často pouze míjíme a nedbale nebo vůbec ne spolu komunikujeme. Proto mám vždy radost, když vidím, jak se lidé spolu druží, klábosí či vedou řeči. A někdy k tomu mají výbornou pomůcku: přítulné, roztomilé zvířátko. Cožpak jste si třeba v metru nevšimli, jak lidé, když přistoupí někdo s pejskem, pookřejí, začnou se usmívat a to milé zvíře je často důvodem k navázání rozhovoru? Nedávno také jeden pejsek „zapříčinil“ nádhernou komunikaci. Vyprávěla mi o tom známá. Proběhlo to asi takto: pán se psem přistoupil na Vyšehradě. Známá ho oslovila: „To je ale nádherný pejsek. Já mám doma také jezevčíka. Ten je ale krásnej, a jak je chytrej.“ A rozhovor byl navázán. Oba účastníci si vyměňovali zkušenosti a příhody se svými miláčky. Když pán vystupoval, rozloučil se slovy: „Děkuju vám, paní, že jste mi pochválila pejska.“ Tak si říkám, co kdybychom častěji chválili nejen své psy, ale i sebe navzájem?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz